1. oddílová drakiáda

 /  webmasterSoutěž o nejlepšího draka

Soutěž o nejlepšího drakaJiž delší dobu jsme na našem webu avizovali blížící se 1. oddílovou drakiádu. Protože jsme velice schopní tomíci, na neděli 25.10., jsme si objednali pěkné počasí (bohužel trochu bez větru) a vyrazili společně pouštět draky. Jednalo se o 1. oddílovou drakiádu, tedy drakiádu všech oddílových členů, vedoucích, jejich sourozenců, rodičů, psů, kamarádů atd. Pro pouštění draků jsme si vybrali okrajovou část Prahy, Štěrboholy.

img_0430V brzkém odpoledni jsme se proto všichni začali pomalu sjíždět na předem domluvenou louku nedaleko štěrboholského Europarku a začali vybalovat své draky. K vidění byly nejrůznější druhy a tvary draků, dráčků, motýlů, letadel, medvídků atd. Byl jsem trochu překvapen, že se sešly celkem 3 exempláře ručně vyrobených draků, příští rok to patrně bude jedna z podmínek. Ručně vyrobené draky přinesli Pinďa, Fífa a Ušoun. Pokus o doma vyrobeného draka ukázala i Klárka s Tomášem a já s Kačkou, bohužel to byly exempláře nelétavé. Drakiáda byla zahájena a do vzduchu vylétaly a zase padaly hromady draků. Zároveň bylo ohlášeno, že za 30 minut proběhne měření nejvýše puštěného draka a tak někteří čekali na svou „vteřinu slávy“, jiní se snažili draka dostat co nejvýše okamžitě. Během pouštění jsme se neustále občerstvovali a to děti čajem, dospělí svařákem a všichni společně pak párečky v rohlíku, kterých bylo asi tisíc. Půlhodina utekla jako voda a porota se přísně zadívala na oblohu aby určila vítěze výškového pouštění – stal se jím Jirka alias Dívka, který navázal dvě šňůry a draka měl opravdu vysoko. Následovalo povinné přistání všech draků a následné hodnocení nejhezčích draků, kde jsme porotou byli úplně všichni. Vítěz byl určen jednoznačně, byl to Ušákův doma vyrobený usměvavý drak s nápisy UŠOPLESK a TOM S.T.A.N.

img_0424Po vyhlášení se dobrovolníci opět pouštěli do pouštění a jiní pomalu odjížděli. Michal se ještě postaral o drobné „vzrůšo“, když draka zakotvil na druhé straně silnice a šňůry přes cestu kapku brzdily dopravu. Nicméně i tuto složitou situaci jsme zvládli a mohli se pomalu loučit, dojídat poslední párky a pomalu se odebírat zpátky do svých domovů. Drakiáda byla moc fajn, sešlo se nás opravdu hodně, jmenovitě: Pinďa, Fífa, Jirka, Lukáš N., Ušoun, David, Míša V. Míša M., Terka, Lucka, Matěj, Monča, Kubík a Lukáš Loudovi, Jirka Kulhánek, Lubor Svoboda, Jarda Vavřinec, paní Marková, Dvořáková, pan Micka, Veselý, slečna Wendy, seKačka, Ondra, Klára, Tomáš, Michal, Pája. Doufám, že se za rok opět sejdeme.

Ondra