Boj o poklad v Pořešíně

 /  webmaster

joomplu:118V neděli jsme se vrátili z parádních pololetek, které jsme trávili v Pořešíně. Cesta tam byla dlouhá, ale zážitky máme senzační. Míca poslala článek v rekordním čase hned v neděli večer a tady je. Na další článek se můžeme těšit do konce týdne od Záhona :)

Naše pololetní prázdniny jsme věnovali výletu do Pořešína, který je trochu dál od Českých Budějovic. Vyrazili jsme už ve čtvrtek. Cesta byla sice delší, ale za to jsme si výlet pořádně užili. Když jsme přišli byla tam dost zima a chvilku trvalo než jsme to celé vytopili.

joomplu:114V pátek dopoledne jsme viděli nějakého polárníka, jak kope něco mezi kamením. Chvilku jsme počkali a když odešel, šli jsme se tam podívat. Našli jsme dopis. Byl to jakýsi jeho deník, kde psal, že musí ukrýt poklad. Psal, že po něm jdou, že ho nesmí chytit. Nezbývalo nám tedy nic jiného než ten poklad najít. O to jsme se pokoušeli celý náš výlet.

 

joomplu:117Mezi tím, jsme hráli různé hry v týmech, po kterých jsme hledali i poklad. Například jsme hráli kompot, fotbal, kvíz nebo taky pantomimu, kde třeba Záklon předváděl půvabnou laňku, nebo David šunko-fleky. Hodně jsme se při tom bavili. Jako vždycky jsme se i parádně najedli. Měli jsme UHO (univerzální hnědá omáčka) nebo taky naše dost oblíbené vdolky od Kačky. Jelikož jsme byli po tomhle jídle silní, mohli jsme se pokusit najít poklad a to už definitivně. Někdo vyrážel dřív na trať, někdo později, to bylo podle toho jaké jsme měli body s předchozích her. Sešli jsme se tam v podstatě všichni ve stejnou dobu a hledali poklad. Nikdo jsme nevěděli, jak má vypadat, tudíž jsme hledali něco, co tomu mohlo odpovídat. Všichni byli zabraní do hledání, když v tom Záhon zvolal: „MÁM“ A poklad byl na světě!

joomplu:112joomplu:115

Vítězové tedy byli Kopáči na druhém Jetyjové a na třetím Sněženky. Byl to kufřík plný bonbónů a čokolády, takže jsme byli spokojeni. To už byl bohužel poslední den, uteklo to rychle jako vždycky. Výlet byl povedený, všem se nám moc líbil a teď už budeme jen čekat na další.

Míca

TAJNÝ ÚKOL PRO STAŇÁKY: Zjistěte, jak se jmenují správci Pořešína a dejte nám to vědět do oddílovky 11. února. Všichni, kteří správně odpoví, získají 3 brouky.

Fotografie z výletu si můžete prohlédnout v oddílové fotogalerii

{jcomments on}