Boží Velikonoce aneb Zajíc na oběžné dráze!

 /  Ondra Šejtka

Vysílali jste někdy raketu s velikonočním zajíčkem na oběžnou dráhu? My ano!!! Sice jsem teď v podstatě prozradil to hlavní z naší velikonoční výpravy, ale to je vlastně jedno. Naše letošní oddílové Velikonoce byly v mnoha ohledech jedinečné. Ať už to bylo, řekl bych, vůbec první vyslání lihové rakety se zajíčkem kamsi k nebi, tak i překrásné okolí, vřelí lidé a úžasné počasí.

V titulku píši, že to byly Boží Velikonoce, no, ač jsem do těchto vod nikdy nevstoupil, tak po letošní výpravě si asi začnu myslet, že na tom něco málo pravdy bude. My jsme totiž bydleli na faře, hned vedle kostela a hřbitova a z každé zdi na nás koukalo několik různých křížů a možná i tímto přičiněním se vše tak povedlo. Doteď žasnu nad neuvěřitelnými dálkami, čistými loukami obřích rozměrů, krásné zahradě, upravené vesnici apod.

Ono nám během těch Velikonoc vlastně všechno vyšlo, tak třeba: Bylo neuvěřitelné počasí bez jediného mráčku; všude kolem Bedřichova u Lysic, kde jsme bydleli byly přístupné lesy a louky; fara, kde jsme bydleli byla krásná a upravená; když jsme chtěli vrbové proutí, tak jsme ho nalezli asi 200 metrů od domu u dvou překrásných rybníčků (opravených z prostředků EU); když jsme dorazili na rozhlednu, tak vedle bylo otevřené občerstvení s malinovkou a zmrzlinou; vedle rozhledny bylo dětské hřiště, takže byly děti šťastné a vedoucí také (protože si mohli v klidu vypít malinovku i oni); na rozhlednu dorazil skautský oddíl a my jsme tak mohli posoudit, že naše děti jsou usměvavější a spokojenější než skauti; když jsme místním po nátlaku při koledě sdělili, že jsme z Prahy, nevyhnali nás a naopak řekli, že mají Pražáky rádi. (A to je Bedřichov pár desítek km nad Brnem); šestiměsíční Štěpán na své první výpravě nenastydl, neteklo mu z nosu a začal pérovat na čtyřech; při odpalu lihové rakety Lukášovi shořely jen chlupy na nohou, ale nic jiného se mu nestalo; při rozcvičce naboso dokázalo stát všech 13 dětí různého věku nehybně se zavřenýma očima a jen sluchem vnímat zvuky přírody; při válení v jeteli a v mladé pšenici na nikoho nevlezlo klíště a takto pozitivně bych mohl pokračovat do nekonečna.

Zkrátka dva kosmické týmy vypravovaly své rakety se zajíčkem ke hvězdám a během Velikonoc sbíraly palivo do svých raket. Paliva bylo dosti, rakety odstartovaly a my si těch 6 dnů naprosto v klidu užili. Nejvíce vám ale poví naše fotogalerie, tak honem sem!

Už teď se těším, až se do Bedřichova zase vypravíme.

Ondra