Čelákovice v září

 /  webmasterToto je máňa...

Toto je máňa...Ve středočeském kraji je stále ještě mnoho krásných míst, kam jsme se dosud nevydali. Okolí povodí Labe skýtá nesčené možnosti pro pěší turisty i cyklisty. Od nádraží v Čelákovicích nás vedla žlutá značka přes zdymadla až k říčním lázním Grádo. Netrvalo dlouho a ocitli jsme se mezi loukami a polemi. Na rozlehlé pláni se poté polovina z nás omluvila smotanému provazu tzv. Máně za to, že nebyli úspěšní tak, jako jejich protivníci. Na kládách u sochy sv. Václava každý poobědval, aby mohl lépe přemýšlet nad záhadnými hudebními nástroji. Obklopeni voňavým, smíšeným lesem jsme pokračovali v cestě až k ohradě, v níž pobíhali staré hekající herky a nepříčetní buldoci.

Posilněni zázračnými, růžovými bonbony jsme na další lesní zastávce procvičili naše mozkové závity testem o městu Čelákovice a pamatováním deseti čísel, což nebylo úplně jednoduché.

Když hodinky ukazovaly neúprosně čas k návratu, vydali jsme se po asfaltové cestě směr Lysá nad Labem, kde se konalo fotografování celého oddílu pod vrbou, odpočívání na nádraží a už jen čekání na vláček do Prahy.

Klára