Dobrodružství s Ozoboty

 /  Ondra Šejtka

Abychom trochu rozšířili naše staňácké obzory a třeba nějakému staňákovi napověděli, co by mohl v životě dělat, zkusili jsme se chvíli věnovat programování. Zní to divně? No, možná trochu, ale bylo to fajn. A o co vlastně šlo?

V letošním roce jsme se poprvé zapojili s oddílem do akce Meet and Code v rámci evropského týdne programování tzv. Code Week. Tato akce motivuje organizace, aby dětem zase o trochu více přiblížily IT techniku a navíc na to dokáže přihodit nějakou tu kačku :)

A tak jsme se letos pokusili objevit kouzlo tzv. Ozobotů – malých robůtků, které dokáží programovat opravdu i ti nejmenší. Celou tu akci měl vlastně na svědomí tatínek Fanynky Petr, který s sebou přivedl i lektorku Evu Fanfulovou, která nám to celé vysvětlila. Ozoboti se programují pomocí barevných kódů, kterými se jim dávají příkazy, zda mají zahnout doleva či doprava, zatancovat, zrychlit apod. Stačila nám opravdu chvilka a všichni programovali jako vzteklí :)

Líbilo se nám to! A moc! Díky Petře, díky Evo, díky Meet and Code! Příští rok prozkoumáme zase něco dalšího a už teď můžeme říct, že si s Ozoboty i do budoucna užijeme plno srandy.

Během akce jsme také fotili a vše je v naší fotogalerii.

Ondra