Expedice EMMEZ aneb tábor 2010

 /  webmaster

Na světě je dlouho očekávaný článek o letošním táboře. Jeho autorkou je Lucka, které tímto velmi děkujeme. Ponořte se do následujících řádků a zavzpomínejte na ty krásné dny na jihu Čech.

Brkos

Po dlouhém čekání a odpočítávání dnů jsme se konečně dočkali! 5. července jsme zavřeli kufry, nasedli do aut a vyrazili do lesů jižních Čech. Naše očekávání byla splněna. V táboře nás čekala spousta novinek, pár nových táborníků, ale hlavně tři úžasné týdny. Hned první večer, kdy někteří sotva stihli usnout, nás probudila posádka vesmírné rakety.

Společně s nimi jsme odletěli na planetu EMMEZ, kde jsme se setkali s panem Karlem Májovským. Ten byl členem posádky, která na planetu přiletěla dva roky před námi. Spolu s ním se nám představili i vesmírné bytosti. Touto nocí začalo naše putování. Nejprve jsme museli najít všechny členy posádky a potom zachránit planetu. Místní bytosti nemají vodu, ale tekutinu ČIBRIDU a na jejím hlavním zdroji – ČIBRIFLUSU sedí zlý PATRHOUN. Rozdělili jsme se do třech týmů a pustili se do soutěžení. Celý tábor nás doprovázelo nádherné slunečné počasí, takže jsme si to opravdu užívali. Každý den nás čekalo několik týmových soutěží. Někdy jsme hledali ztracené vědce, zapojovali se do oslav, průvodů a závodů různých bytostí, hledali ČIBRIFLUS a PATRHOUNA, nebo jen hráli fotbal, přehazovanou, nebo trojnožku. Za každou soutěž jsme podle umístění získávali FUZZY krystaly, které jsme každý den na nástupu mohli změnit na body. Vždy jsme vhodili krystal do FUZZYCHÁLU a ten vyletěl jedním z otvorů, které byly označeny bodovou hodnotou. Když jsme krystal chytili, body se nám zapsaly na baterii, kterou jsme později potřebovali k odletu zpět na Zemi. Hry byly perfektně vymyšlené a všichni se do nich vrhli po hlavě. Vše zakončila závěrečná etapa, která byla vytvořena tak, aby měly šanci na vítězství všechny týmy. Etapa byla velmi napínavá a všichni měli alespoň malou naději. Nakonec všechno dopadlo velmi překvapivě a zvítězil tým, který celý tábor obsazoval poslední příčku – Venušáci. Na druhém místě se umístili Vesmírné Veverky a Na třetím Gungani. Z prvního místa měl celý tým velkou radost, ale já jako nejstarší v týmu tu největší :D Vedoucím patří můj velký dík, protože jsme my tři nejstarší byli na táboře naposledy jako děti a užili jsme si to opravdu naplno. Už dnes všichni odpočítáváme dny do dalšího tábora i když pro některé z nás bude všechno jinak. Na našem táboře máme spoustu skvělých vedoucích i dětí, se kterými si umíme skvěle užít prázdniny!

Lucka

Více fotografií z tábora naleznete v galerii na adrese: http://picasaweb.google.cz/ondra.sejtka/Tabor2010#