Florbalový dršmaš v České Lípě

 /  webmaster

Rok 2011 jsme zahájili poměrně zostra. Díky provokacím od severočeských tomíků jsme se nadšeně přihlásili na další z jejich akcí. Po drobném propadáku na letošních Vyzvědačích jsme se chtěli vytáhnout a ukázat všem, že my Pražáci umíme taky trochu zabojovat. A tak jsme slavně oznámili, že se dršmaše velmi rádi zúčastníme. Provokace pak lítaly ze všech stran, jak z Turnova od Máků, tak ze severu z České Lípy od všemožných vesnických oddílů. Ale na provokace jsme zvyklí a tak jsem se jenom smáli a taky popichovali ostatní.

V pátek jsme vyrazili autobusem do České Lípy, kde jsem díky Zdendovi z Chippewy mohli bydlet v místním DDM Libertin. DDM jsme úspěšně demolovali celý večer, teda demolovali, zkrátka probíhala hra na vraha, na babu, později i něco klidnějšího jako např. Myši v čokoládě, nebo poker… DDM je moc pěkně vybavená budova a nás tu nejvíce zaujal malý výtah na dopravu potravin a stolní fotbálek. Naš předsevzetí, jít spát v nějakou rozumnou dobu se téměř podařilo uskutečnit. Někteří usnuli kolem třetí ráno. Vzhledem k posledním akcím, kde jistí experti a expertky téměř nespí byla třetí ráno poměrně úspěšná hodina.

Ráno nebyla naštěstí únava vidět, někteří ji bezvadně skrývali. No a co dále, zabalili jsme si své pražské saky paky, zabrousili florbalky do vražedných špiček a vyrazili směrem do tělocvičny. Tady už to hučelo jako piliňáky, Dakoti, Chippewáci, Máci a Magneti se posupně trousili a rozcvičovali. Oblékli jsme si své dresy se stračenou a vyrazili na první zápas. Turnaj byl rozdělený do dvou kategorií, vy vytvořili jak mladší družstvo (Míca, Míša, Joska, Bětka, Samík, Ondra, Domína), tak i starší (Záhon, Záklon, Fífa, Pinďa, Lukáš N., Lukáš K., Jirka, Adam, Davča, Kačka a Brkos), hrálo se dvoukolově, každý s každým 2x.

Zápasy dopadly nad očekávání, než jsme se nadáli, tak jsme dali první gól (dal ho Záhon) a zápas v tu ránu zkončil a my měli první vítězství. Šlo to jako po másle, nejdřív jsme rozsekali Máky, pak jsme dostali nařezáno pro změnu my od Magnetů (v obou dvou případech), kteří teda byli opravdu na úplně jiné úrovni, potom se nám podařio nabančit Chippewákům i Dakotům, i když jednou tam byla snad i remíza. Průběžné krásné 2. místo ve skupině. Bohužel!!!!!! se ale během turnaje změnil herní systém a my byli nuceni nastoupit do semifinále proti Dakotům a tam se stalo něco neuvěřitelného :D:D:D normálně jsme prohráli :D No a co víc, v zápase o 3. místo jsme stejně podlehli i Mákům. Takže nakonec 4. místo. Po tom průběhu nás to docela mrzelo, ale hra je hra a my byli ve finále šťastní, že jsme si báječně zahráli.

To naše mládí, tedy naše mladší družstvo se umístilo lépe, v konkurenci dalších 2 týmů nakonec obsadilo 2. místečko, kdy po spanilé jízdě ve finále podlehli malým Chippewákům. Snažili se úplně všichni za což jim patří velký dík. Stejný dík patří organizátorům Tomkovi a Zdendovi.

Na konec musím napsat, že jasným vítězem se stali Magneti z Kamenického Šenova, kteří nezaváhali ani jednou, byli fakt dobří!

Fotografie z dršmaše naleznete v naší fotogalerii.