Holomajzna? Kin-ball? Ano! Dršmaš 2018!

 /  Ondra Šejtka

První lednový víkend jsme vyrazili na tradiční mezioddílovou akci do Brandýsa nad Labem. Tamní oddíl Veverků pro nás opět nachystal milé překvapení. Nejen že jsme se potkali s kamarády tomíky z jiných oddílů, ale naučili jsme se také nové hry. Kin-ball je hra, ve které když jste malý nebo malá, tak vám jde na první pohled o život. Tedy, hraje se s obřím míčem, který je větší než někteří malí staňáci. Míč je naštěstí lehký a tak se dá i dobře odpalovat. Hra je to vážně zábavná.

Druhou novinkou pro nás byla hra Holomajzna – staročeská hra s dřevěnými tyčemi, se kterými si posíláte ringo po zemi. Taky super. Staňáci mě docela překvapili, čekal jsem totiž, že dřevěné tyče využijí spíše k mečování a různým bojům, ale nic takového jsem neviděl. Takže to buď dělali, když jsem tam nebyl, nebo byli zkrátka hodní :).

 

Výsledkově to sice nebyla žádná sláva – obsadili jsme 6. místo ze 7 družstev, ale podíl na tom má i to, že jsme nedokázali postavit družstvo starších dětí, kteří by nám přinasli druhou polovinu bodů. Nevadí! I tak to bylo super. Příští rok vyrazíme a vlítneme na ně!

Ve fotogalerii jsou již fotografie z výpravy, tak hurá na ně!