I Dívka byl v Banátu a jak to viděl on?

 /  webmaster

Posledním, kdo sepsal své dojmy z rumunských kopců byl Jirka alias Dívka. I on bojoval jako lev a srdnatě zdolával kopce. Takže hurá na další, vlastně již poslední článek o Banátu. Užijte si to!

O těchto prázdninách jsme byli na puťáku s přáteli v Rumunsku. Tam jsme obešli pár českých vesnic, v každý jsme se parádně najedli a taky vyspali. Jen jednou ne, to jsme museli ujít 30 kilometrů.

Rozhodli jsme se, že by bylo nejlepší, ujít 22 kilometrů, abychom spali na nějakým dobrým místě, ale ani to jsme neušli! Po 18. kilometru už nikdo nemohl a ještě k tomu jsme nemohli najít turistickou značku, tak jsme zůstali na jednom místě kolem 19. kilometru a naštěstí to bylo u potoka, tam jsme se najedli a šli jsme spát. Ráno jsme vstali, nasnídali jsme se a všichni jsme se šli mýt a pak jsme vyšli na další cestu do Bígru. Na cestu tam jsme museli jít chvilku potokem, ale jen chvilku. Vylezli jsme z potoka a najednou před námi byl prales, metrové kopřivy atd. no prostě děs. Naštěstí šel první Véna, ten to tam prošlapal a tak díky němu jsme nebyli tak popálení, takže dobrý. No to zatím nic nebylo, zastavili jsme se na takovém plácku, kde tekl potok.

Po pár minutách dorazili všichni, tak jsme zase šli dál, ale samozřejmě tam zase všude byly kopřivy. Nakonec jsme se s kopřivami vyrovnali a po nějaké chvíli jsme našli cestu, tak jsme se jí chytli a asi pět minut jsme po ní šli. Najednou se před námi objevil mega potok a my jsme se museli dostat na druhou stranu. To byl zážitek! Všichni, kdo měli sandále, tak to měli v pohodě. Ti, co měli pevný boty, tak měli trochu problém, no někomu to nevadilo a někomu jo. Ti, co byli trochu rychlejší, tak byli na druhé straně dříve a tam jsme čekali na ostatní. A šli jsme dál, všechno dobrý a pak najednou mega kopec!!! Vyrazili jsme a šlapali pořád vzhůru, podle nás jsme pak došli nahoru, ale on to samozřejmě nebyl vrchol, byl to teror!

Po několika hodinách jsme byli jeden kilometr od Bígru, ke všemu jsme neměli vodu. Vítek byl jako první v cíli a udělal mega dobrý čin a to že nám přinesl pití. Nakonec tam došli všichni. Jedná paní si pro nás došla a odvedla nás k paní, u který jsme spali a jedli. Tam jsme se zabydleli, najedli a šli jsme se projít pak jsme přišli a šli spát dobrou.

TOM S.T.A.N. je nejlepší a TOM DAKOTI jsou smradoši

Dívka