Jak jsem se opět školil :D

 /  webmaster

joomplu:42V pátek 4. října jsem se vypravil na „víkend pro starší“. Dorazil jsem jako poslední, tak jsem se zabydlel a přidal se k ostatním večeřícím. Po chvíli jsme si udělali druhou večeři, chlebíčky, palačinky, šneci atp. a Ondra začal s programem, který pro nás měl nachystaný. Hustil do nás jak být správným vedoucím a co to všechno obnáší. Pak jsme šli na kutě.

Druhý den ráno jsme se vzbudili něco kolem desáté hodiny a šli jsme se nasnídat. Po snídani pro nás měl Ušák připravenou hru s názvem TIK ŤAK, kde jsme seděli v kroužku a postupně jsme říkali buď ťak, tik nebo ťak ťak atd. a zvedat při tom ruce ve správné kombinaci, na kterou jsme museli přijít. Hru pochopila jako první Kačka a po ní Pomelo, které to řeklo nahlas a tím pádem jsme se to všichni dozvěděli. Následovala další část programu. Všichni jsme měli takový domácí úkol, připravit si nějaký příběh k jednoduché předem zadané hře, každý na jiné téma. Já jsem měl např. téma vesmír. Hra spočívala v tom, že se vytvořil kruh do kterého vstoupila polovina hráčů a snažila se vtáhnou dovnitř druhou polovinu hráčů, která byla v ně kruhu, aniž by kdokoliv z hráčů přešlápl hranici kruhu a naopak. Po asi půl hodině hraní si jsme se šli naobědvat výborných párků s výbornou bramborovou kaší a hned po jídle jsme si zahráli další hru, tentokrát opět od Ušáka. Hra se jmenovala S nebo BEZ, kde se dokola posílal nějaký předmět a ten kdo si ho od spoluhráče po své pravici či levici bral se ho zeptal. S nebo BEZ ? A hráč předávající předmět mu odpověděl po pravdě buď S nebo BEZ. Úkolem bylo zjistit opět smysl této hry aneb. kdy říkat S a kdy BEZ. Tahle hra už byla o něco jednodušší, ale koho by napadlo, že Kačka která TIK ŤAK vyřešila během chvíle, byla v této hře jako poslední, kdo hru pochopil. Po této hře následoval dlouhý pochod, jehož cíl jsme museli zjistit z celkem jednoduché šifry. Putovali jsme asi 2 hodiny, až jsme dorazili ke kolejišti. Kam po chvíli přijel Ondra s Kačkou a kamarádem Zbynďou z Mágů a jeho kamarády, na šlapacích drezínách. Udělali jsme si tedy pěknou a namáhavou jedenácti kilometrovou projížďku. Jízda byla suprová, hlavně pak jízda zpátky z kopce. Domů jsme se pak vrátili k večeru. Udělali jsme dříví, spálili nějaké větve a šli se navečeřet. Měli jsme vejce s houskovým knedlíkem. Večer jsme pak dostali suprovou šifru formou křížovky, kdy jsme měli např. větu: Amputace ruky. Tak jsme si dole pod křížovkou museli najít jeden obrázek, který na první pohled s žádnou věto nijak nesouvisel, ale když jsem si řekli co na obrázku je, tak nám to vyšlo. K zde uvedené větě jsme měli zrovna přiřadit obrázek Zeměkoule s otazníkem nad mořem. Zjistili jsme si tedy jaké je to moře a vyšlo nám že je to tichý oceán. Ten se nám ovšem do políček v křížovce nevešel, tak jsme si to řekli anglicky a vyšlo nám pacifik. Ten se tam už vešel a taky jsme ho tam dosadili, protože když si slovo PACIFIK rozdělíte vznikne vám PACI / FIK, čím by se dala nahradit věta amputace ruky. Takových vět a obrázku tam bylo několik a zabralo nám to celkem dost času. Po křížovce jsme si pověděli něco o financích, dívali se na box a pak šli spát.

         Ráno jsme zase vstávali kolem desáté hodiny ranní a tak jsme si sbalili, uklidili chalupu a vydali se domů. Víkend to byl naprosto suprovej, pár věcí sem si alespoň zopáknul z LTŠky a dozvěděl se něco o financích.