Jak jsme dětem ze školky zahráli skřítky…

 /  webmaster

joomplu:66Je večer 5. října, v potemnělé zahradě mateřské školy Sudoměřská svítí mnoho barevných lampiónů, kolem pobíhá plno školkových dětí a poslouchají, jaké že mají úkoly, jak pomoct skřítkovi Podzimníčkovi … Náhle se rozbíhají ke skřítkům s barevnými čepičkami a zde staví věže, sbírají šišky, hází míčky do skřítkovské bedny, následně říkají kouzelnou básničku … a hle … skřítek Podzimníček se před nimi právě objevil …

V těchto několika větách lze shrnout podzimní akci klubu rodičů při MŠ Sudoměřská, kterému náš turistický oddíl již od roku 2007 pravidelně pomáhá s přípravami zahradních slavností pro děti. Konkrétně se jedná o tradiční podzimní lampiónový průvod a jarní zahradní slavnost. Děti z oddílu většinou hrají barevné skřítky u kterých malé děti plní všemožné disciplíny.

Letošní akce byla zasvěcena pomoci skřítkovi Podzimníčkovi, kterého zlá víla Vodnice zaklela do ztrouchnivělého pařezu a on tak nemohl připravit přírodu na zimu. Díky malým pomocníkům s lampióny se mu to ovšem nakonec povedlo, protože ho hezkou básničkou vysvobodily ze zlého zakletí. Na konci akce se tedy zjevil sám skřítek, dětem poděkoval a slíbil jim malou odměnu, kterou při odchodu všichni dostali jako památku na tento hezký večer.

joomplu:67Mateřské škole takto rádi pomáháme i při akci 72 hodin (72 hodin – Tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR), kdy každoročně hrabeme v MŠ listí. K mateřské škole v Sudoměřské ulici máme vztah díky paní ředitelce Vaněčkové, která nám mnoho let jezdí vařit na náš letní tábor. S naším táborem je ale spojena také ZŠ Jeseniova, které pro změnu pomáháme s jarními akcemi na školním hřišti, do oddílu a na tábor jezdí mnoho dětí právě ze ZŠ Jeseniova a pan ředitel Lébr je bývalým hlavním vedoucím našeho tábora.

Již teď se těšíme na další společné akce!

Ondra

{jcomments on}