Jak jsme hrabali listí, zasadili javor a nakonec pustili draky aneb Staňáckých 72 hodin 2015

 /  Kačka Šejtková

Rok se s rokem sešel a na dveře zaklepal říjen … počátek října je u nás v oddíle již několik let ve znamení pomoci druhým. Zapojujeme se totiž do dobrovolnického projektu 72 hodin, který se koná po celé ČR a do kterého se zapojují desetitisíce lidí.

Letošní ročník byl zaměřen na sázení stromů a tak jsme si také jeden strom objednali. Na městské části jsme se opět domluvili, že náš javor můžeme vysadit v parku na Židovských pecích, kam často chodíme. V parku už několik let máme také lípu, kterou jsme sázeli v roce 2011 v rámci projektu Stromy Anežky České.

IMG_1619

Ale vlastně po pořádku. Dopoledne na nás čekal ještě trochu jiný úkol a to hrabání listí v mateřské školce v sudoměřské ulici, kde je ředitelkou naše Bouchy. Každý rok dáme dětem zahradu dohromady a uklidíme ji od listí a nejinak tomu bylo i letos. Košťata a hrábě frčela naplno a hromada listí se neustále zvětšovala. Na práci jsme dostali také hnědá projektová trička a tak se dělalo jedna báseň. No a když se na konci kromě hromady listí objevila i dobrá teplá sekaná :) (Bouchy, ještě jednou děkujeme), nemělo to žádnou chybu.

IMG_1600Další štací byl již výše zmiňovaný strom, tedy jeho výsadba v parku, kam za námi začali docházet i někteří rodiče (jedna maminka s námi byla už od rána a to tedy klobou dolů, za to děkujeme!) a o práci jsme se snažili podělit všichni. Kopala se jáma, rovnal strom, zatloukaly kůly … plno lidí se kolem nás zastavovalo a koukalo, to to tam jakože kutíme :) Nakonec jsme natloukli informační cedulku, aby každý věděl, co jsme zač :)

 

IMG_1418IMG_1646Poslední částí byla drakiáda na Pecích. Letos snad poprvé foukal vítr a tak jsme měli ideální letové podmínky.. Je tedy třeba říci, vlastně napsati, že i přes chvílemi mohutný vichr, někteří ne a ne dostat draka do vzduchu – větrem to tedy asi nebude. Byli tam ale i tací, kteří dorazili celí natěšení na pouštění draků, při prvním nízkém průletu ho elegantně umístili na strom a zbytek času trávili sundaváním draka ze stromu :)

Letošních 72 hodin bylo opět moc fajn. Na Pecích roste strom a my tak máme další poutní místečko, kde se můžeme scházet.

Takže zase za rok!

Kačka

Fotografie z celého dne si můžete prohlédnout v oddílové fotogalerii na Google+