Jak jsme letos pomáhali při projektu 72 hodin

 /  Ondra Šejtka

Dobrovolnický projektu 72 hodin, který pořádá Česká rada dětí a mládeže je jednou z tradičních oddílových akcí. Letos jsme se zapojili již po páté a to dokonce v sobotu i v neděli.

V sobotu 15. října 2016 jsme vyrazili do mateřské školy v Sudoměřské ulici, kde je ředitelkou nám dobře známá Bouchy. Zde jsme jako každý rok pomohli s hrabáním listí. Školkovou zahradu jsme dali do pořádku. Někteří hrabali poprvé, ale třeba Terezka s Vojtou jsou v hrabání listí již zkušení harcovníci. Po úklidu nám už kručelo v břiše a tak jsme se vrhli ke grilu, kde se mezitím hezky upekly buřtíky. Po obědě jsme se přesunuli na Židovské pece, kde jsme zápasili s bezvětřím a našimi draky. Je třeba říci, že na naši drakiádu snad nikdy nefouká vítr a tak je pouštění draků dóóóst těžké :) Ještě že máme zkušené matky, které se bezvětří nebojí a po parku pobíhají opravdu s nadšením, zatím co jejich ratolesti konzumují pizzu.

img_4776 img_4773 img_4786 img_4782

img_4785

Během úklidu ve školce Kačka natáčela nějaká videa a odesílala je přes aplikaci iReportér přímo do České televize, která záběry následně využila pro reportáž o celorepublikovém projektu 72 hodin do pořadu ČT :D Zprávičky a také do zpráv ve 23 hodin na ČT24.

Video si můžete prohlédnout hned v úvodu Zpráviček z 16.10.2016: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10265744641-zpravicky/216411000161016

Fotografie z úklidu MŠ a drakiády si můžete prohlédnout v oddílové fotogalerii na Google+

To ale pro letošní rok nebylo vše. V neděli jsme totiž s instruktory a vedoucími vyrazili na tábor do Bělčic a zde jsme vysadili asi 15 ovocných stromů. Doufejme, že se jim bude dobře růst a za pár let si z nich budeme moci utrhnout jablko, hrušku nebo třešeň. Kromě sázení stromů jsme lehce poklidili okolí a srub a do Prahy odvezli zbylé věci z léta. Byl to krásný podzimní den, který jsme zakončili v Blatenské cukrárně.

img_6517 img_4811

img_6529

Fotografie z výsadby stromů si můžete prohlédnout v oddílové fotogalerii na Google+ 

 

Komentář ke článku “Jak jsme letos pomáhali při projektu 72 hodin”

  1. Ondra Šejtka napsal:

    Jsem zvědavý, za jak dlouho vyroste na stromech první jablko, hruška nebo třešeň a jestli nám stromky neožerou srnky nebo jiná havěť :)

Komentáře nejsou povoleny.