Jak jsme lovili zloděje obrazů na podzimkách v Pořešíně

 /  webmaster

Pět báječných dnů jsme trávili v Pořešíně na jihu Čech, lovili jsme tu zloděje, zloděje obrazů. No ale nebudeme více prozrazovat, vše podstatné se dočtete v článku od Mícy, které díky za její pisatelskou náladu :)

Naše podzimky se odehrávaly v Pořešíně za Kaplicí a za Českými Budějovicemi. Po cestě z nádraží k chatce a po vybalení nejdůležitějších věcí, hlavně jídla jsme se dozvěděli o tom, co provedl pachatel. Ukradl tři obrazy z Galerie umění. Obraz Dámy s plnovousem, Mistra Makkiho a Ostrovlka byly fuč. Nezbývalo nám nic jiného, než pachatele najít a s ním i tři ukradené obrazy.

Rozdělili jsme se tedy do dvou pátracích oddělení pod vedením Komisařů Lumíra a Simíra, kteří byli mnohem zkušenější než my. Lumírův tým si zvolil jméno Dodaký, což byly písmena od nejstaršího po nejmladšího sestupně. Simírův tým se pojmenoval Simči a to jen proto, že patřili Simírovi.
Dostávali jsme různé zprávy o tom, kde se pachatel s obrazem nachází. Prvně jsme ho museli, z různých šifer najít. To bylo celkem jednoduché, jelikož jsme pouze vyluštili danou šifru a potom běželi na dané místo. Po druhé už to nebylo tak lehké, páč jsme mu museli každý vyšetřovací tým zaplatit 2.000.000 Kč. Museli jsme sice po jednom běhat do místnosti, kde jsme plnili různé úkoly (např. naplnit koš dřívím, oběhnout chalupu, říct básničku, apod. ) a po splnění jsme si náhodně vylosovali peněžní sumu a to v hodnotách 100.000, 200.000 a 500.000. Který tým měl jako první nahrabánu sumu, kterou chtěl pachatel, mohl se ho jít vydat hledat. Ale i to jsme zvládli. Měli jsme teda dva obrazy. Dámu s plnovousem a Mistra Makkiho. Zbýval už jen Ostrovlk.

Dostali jsme zprávu, že pachatel půjde v osm hodin přes hranice s kufříkem, ve kterým bude obraz. Měli jsme ho ale chytit ještě v Čechách, jelikož pak už by nebyla šance. Šel v lese. My jsme se v týmech rozdělili do trojic. Každá trojce měla vysílačku a baterku. Dorozumívali jsme se pouze takto. Našim úkolem bylo sebrat pachateli obraz tak, že se ho dotkneme a pak kufřík co nejrychleji dopravit do cíle. Po hodinovém hledání pachatele jsme zvládli i toto. Mohli jsme se radovat ze všech nalezených obrazů. Mohli jsme se radovat ale i z dobrého jídla. Měli jsme čínu, sekanou, vepřové na kmíně a spoustu dalšího, co navařila Lucka. Nemohli chybět ani vdolky od Kačky. Jedno odpoledne jsme si udělali i výlet na rozhlednu. Zahráli jsme si „Chcete být milionářem“ (a to jsme chtěli být všichni ). Taky jsme vyráběli dýně. Byl to skvělý výlet. Hlavně hra, kterou kluci připravili.

Míca

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii na Google+