Jak jsme pomáhali ve školce a pak si pustili draky

 /  webmaster

joomplu:52O druhém říjnovém víkendu jsme se rozhodli pomoct v mateřské školce Sudoměřská, kde řediteluje naše kuchařka Bouchy. V této školce pomáháme pravidelně a to v podobě skřítků, kdy vždy na podzim a na jaře pomáháme s přípravou školkové zahradní slavnosti. V neděli 13. října jsme však vzali do ruky hrábě a uklidili celé školkové hřiště a to vše v rámci projektu 72 hodin – Ruku na to!, do kterého jsme se s oddílem letos opět přihlásili.

Tento projekt probíhal po celé ČR probíhal od čtvrtka 10., do neděle 13. října a kromě nás se do něj zapojilo dalších cca 380 projektů s 18 500 dobrovolníky. Pomáhali jsme takto už i vloni a jsme rádi, že tato tradice přetvává.

joomplu:56Listí jsme měli shrabané za chvilku a ještě za menší chvilku se už pekli buřtíky na připraveném grilu. Po krátkém obědě jsme se přesunuli do parku na Židovské pece, kde jsme rozbalili draky a pokoušeli se je dostat do vzduchu.

Po louce běhalo sice jen pár dětí a rodičů, zbytek seděl a slunil se na lavičkách, ale i tak to bylo fajn. Nejakčnější maminkou byla vyhlášena Jana V., která nebojácně bojovala s bezvětřím. Nejtechničtěji založený tatínek Radek H. si zase hrál na servisní středisko a síly změřil také se speciálním drakem v podobě malého padáku.

joomplu:55

Byla to báječná neděle plná sluníčka a dobré nálady … více takových pěkných podzimních dnů.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii z akce

Ondra

{jcomments on}