Jak jsme poprvé (vy)hráli dršmaš v Práglu

 /  webmaster

První oddílová akce roku 2013 proběhla pod naší taktovkou. Jednalo se o florbalový dršmaš, neboli o turnaj spřátelených oddílů ve florbale. Letos jsme se odhodlali k organizaci a jak se nám to povedlo popisuje Míca ve svém článku.

Tak a teď je tu florbalový dršmaš. Naplánovali a uspořádali jsme ho my Staňáci :) A tak jsme se 5.1 v 9 hodin ráno sešli na Balkáně, kde je velká sportovní hala. Jelikož nás Staňáků bylo hodně, rozdělili jsme se na tři družstva. Staňáci tvořili mladší i starší tým a Smraďoši tvořili jen starší tým.

Na dršmaš přijeli Dakoti, Chippewáci a Veverci. První zápas jsme si rozdali s Veverkama, no a moc se nám nepodařil. Veverci vyhráli 2:0. Potom přijely dva týmy z České Lípy (tak trochu pozdě…) a tak nás Ondra přivítal a řekl nám co a jak. Tomek nám dále vysvětlil pravidla florbalu, jelikož tomu rozumí. (teda prý rozumí…) Potom jsme mohli opět začít hrát. Začlo se nějak před 11. hodinou. Střídaly se zápasy mladších a starších a pak jsme se utkali my mladší Staňáci proti Chippewákům a to byla remíza 2:2.

Zápasy šly dál a starší Staňáci se nakonec utkali o třetí místo s Chippewákama a to vyhráli. My mladší jsme se dostali až do finále proti Chippevákům (což tedy nebylo až zase tak těžké při těch 3 družstvech), ale stejně jako loni jsme je neporazili a skončili jsme na krásném 2. místě. A Smraďoši nakonec vybojovali 1. místo ve starších. Dostali jsme tedy štrůdl ve tvaru jedničky a čokoládovou šlehačku a nějaké JoJo bombony :) Moc se mi to líbilo a těším se na příští rok !

Míca

{phocagallery view=category|categoryid=2|limitstart=0|limitcount=0}