Jak jsme v Pořešíně koledovali a postavili tu novou ZOO

 /  Jan Černý

Letošní Velikonoce jsme strávili v jihočeském Pořešíně, na chalupě proslulé svou bezprostřední blízkostí ke zřícenině hradu. Celkem jsme tam pobyli celých 5 dní a vrátili jsme se na Velikonoční pondělí. Času tedy bylo dost na to, abychom se v návaznosti na oddílovou hru pustili do velké mise.

Náš úkol byl jednoduchý v principu – jakožto noví ředitelé pražské zoologické zahrady jsme chtěli zapůsobit na správní radu, a tak jsme se rozhodli založit menší ZOO také v Pořešíně, což by nám jistě přineslo plusové body. Provedení však bylo náročnější. Celý projekt jsme si rozdělili do 4 fází (4 dnů). V té první jsme samotnou zoo budovali, postavili jsme si hlavní budovu, první pavilony. To vše samozřejmě nejprve prošlo architektonickou soutěží, kterou vyhrál projekční tým Pořešíni.

Pořešíni a jejich ZOO pavilony

Pořešíni a jejich ZOO pavilony

Druhá fáze byla o shánění zaměstnanců, nakupování zvířat a vybavení. Třetí den a třetí fáze se nesla na návštěvnické vlně, kterou jsme vpustili dovnitř při slavnostním otevření pro veřejnost, a dále probíhala provozní kontrola. Fáze poslední, čtvrtá, měla být o dolaďování nedostatků, ale nakonec se řešil významný problém s výpadkem proudu a útěky zvířat. Vše ve výsledku dobře dopadlo a na diváky poslední večer čekalo milé překvapení v podobě show se zvířaty.

Nedočkaví návštěvníci před slavnostním otevření Pořešínské ZOO

Nedočkaví návštěvníci před slavnostním otevření Pořešínské ZOO

Na Velikonoční pondělí jsme ZOO opustili, abychom mohli vyrazit koledovat do vesnice, ve které nám sice každý druhý oznamoval, že jdeme pozdě, ale to nám Pražákům nevadilo a koledu jsme si, jak se patří, užili a nějaká ta vejce přeci jen přinesli. Na naše děvčata jsme, nebojte, nezapomněli, ta dostala také co proto. Je jisté, že ta nám do příštích Velikonoc neuschnou.

Hody, hody ... Dan koleduje...

Hody, hody … Dan koleduje…

Byly to opět skvělé Velikonoce. Fotografie z celé akce si můžete prohlédnout v naší oddílové fotogalerii.

 

Honza

Honza vypráví, jak postavit ZOO ...

Honza vypráví, jak postavit ZOO …

Komentáře (2) ke článku “Jak jsme v Pořešíně koledovali a postavili tu novou ZOO”

  1. Joska napsal:

    Honzo, prima článek a krásné fotky (Terka ? Brkos?) …fakt mě mrzí že jsem marodila a nebyla jsem tam také.

    1. Ondra napsal:

      Většina fotek je od Terky, já to jen lehce upravil a hlavně redukoval počet :) Terko díkes!

Komentáře nejsou povoleny.