Matějská pouť

 /  webmaster

V pondělí 29.3. jsme se sešli v hojném počtu a vyrazili si užít trochu legrace na holešovické výstaviště na Matějsou pouť. Pondělí??? Neměly být děti ve škole? No jasně že měly, ale prostě občas se udělá vyjímka, děti si vezmou ve škole dovolenou a hurá na kolotoče. Ač bývá v pondělí matějská většinou zavřená, poslední březnové pondělí se kolotoče vesele točily. Pořadatelé totiž otevřely své brány pro děti z pomocných a zvláštních škol a dovolili jim se vozit úplně zadarmo. Ne snad, že bychom měli děti z pomocné školy, ale shodou okolností jsme se měli možnost na tuto akci podívat.

Počasí sice hlásili poměrně ošklivé, ale pršet začalo až když jsme nastoupili do tramvaje k odjezdu. Kolotoče se točily o 106 :o) a tomíci na nich. Nejdříve proběhl tzv. Break Dance, což byla změť vozíků, desek a plošin, které se točili vždy na jinou stranu a tak člověk lítal jak divý, další pak následovala malá Centrifuga. Blížili jsme se ovšem do centra dění a cestou jsme zblajzli cukrovou vatu, pokusili se rozhoupat houpací klece a vřítili jsme se na vodní horskou dráhu. Po Kaččiném ujišťování, že se nemusíme bát, že se přece nenamočíme, jsem vylezl s kalhotami durch (a nebyla to moje vina :o)). Bylo to hezké, ale postupovali jsme stále dál – Myší horská dráha. Paráda, děti vejskaly jako divé a já málem umřel strachy, lítali jsme tam jak nudle v bandě. No ale před námi byl zlatý hřeb a to Jirkou dlouho popisovaná tzv. Hvězda. Ač jsem tvrdil, že na to vlezu, tak jsem se neodhodlal a jen mlčky čekal až se naši smraďoši protlačí obřím davem až k sedačkám. Po 45 minutách se jim to povedlo a zavřeli je tam :D Po spuštění většině z nich zmizel neustálý úsměv a během létání vzduchem se smáli už opravdu jen jedinci :D S Kačkou jsme stáli naštěstí nohama pevně na zemi :D Po tomhle super zážitku jsme se přesunuli na zimní sáňkařskou dráhu a každý si jí tak 56x projel. Nakonec jsme se dostali ka autodromu, kde jsme se museli tvrdě prát o každé autíčko, ale byli jsme úspěšní. Celou akci jsme zakončili horskou dráhou s loppingem, kde jsem se nejdřív málem zbláznil strachy, ale podruhé jsem už vejskal stejně jako děti. Kromě smraďochů z oddílu k nám ještě během dne zavítal Jirkův brácha Sašík, který se točil v traktoru, letadle, autíčku … no prostě ve všem, co na kolotoči bylo, doprovod nám také dělala paní Marková s Tezezčinou sestřičkou Kristýnkou.

Celá akce byla báječná, díky Jirkovi a jeho mamce za zajištění vstupenek. Doufejme, že se taková paráda bude opakovat i příště.

Ondra