Mezinárodní dýňový festival v Dědově aneb Podzimky Staňáků

 /  webmaster

joomplu:65To je tak, když se na asociační chalupě v Dědově sejdou zástupci Itálie, Chorvatska, Filipín, Řecka, Turecka, Vatikánu, USA a dalších zemí, které mezi sebou soutěží v různých dýňových disciplínách. No prostě letošní podzimní prázdniny jsme společně trávili v Dědově, v krásné roubence s velkou zahradou a protékající řekou Metují.

Kromě výše uvedených států zde byly dále: Monako, Japonsko, Holandsko, Francie, Spojené Arabské Emiráty, Somálsko, Rusko, Ukrajina, Džibutsko, Andora, Keňa, Kanada a Havaj. Každou zemi tedy reprezentoval jeden Staňák a společně bojovali v tzv. soustátích, která byla pokaždé jiná. A o co že se celou dobu bojovalo? No o brouky, tedy o zkamenělé brouky, zkrátka o skarabey, o něco , co každý archeolog chce a co chce mít v co největším počtu. Pouze počet nasbíraných brouků totiž ukazuje, jak je který archeolog schopný!

joomplu:64

A co že jsme celých těch 5 dnů dělali? Díky špatnému signálu na nás jen nepatrně doléhaly výsledky voleb a tak jsme se po ránu a na večer cachtali (tedy ti otužilí Staňáci) v řece, opékali buřtíky na ohni, koukli do Teplických skal, dlabali dýně, vyrazili na návštěvu za Hronovským oddílem Lotrů, se kterými jsme si zahráli pár bezva her, dále se neustále váleli na peci, jedli jako o život (špagety, vdolky, UHO s rýží, bramboráky…), trochu hráli na kytaru, vstřebávali nálož her od starších kluků z Ukrajiny, Ruska Somálska a Filipín a hlavně!!! použili zázračnou věc, které se říká „Zádveřní herní vak“ a díky němu si zahráli hromadu sportovních her na zahradě.

joomplu:63Po pěti dnech jsme odjížděli domů se skvělým pocitem a někteří také s turistickou známkou, kterou Dědov jako jedna z mála chalup vlastní…

Bylo to vážně bezvadné a to hlavně díky perfektní partičce, která byla obohacená o dva nováčky Kryštofa a Alexe, kteří se přistěovali až ze Znojma. Ano, vlastně podstatnou část celých prázdnin jsme trávili porovnáváním českých a moravských slov :)

Náladu, program i zážitky si můžete prohlédnout ve fotogalerii na Picase.

Ondra

{jcomments on}