Mikulášská výprava do Sloupu očima Ondry

 /  Ondřej Zach

Jak viděl mikulášskou výpravu Ondra Z.? To si počtete v důkladném reportu níže.

Pátek

Cesta do Sloupu v Čechách započala jako obvykle na Hlavním nádraží, kde jsme vyrazili směrem na severní Čechy. Po zhruba tříhodinové cestě jsme šťastně dorazili do chaty, kde započalo hromadné ubytování. Večer jsme zakončili tematickými básničkami od tradičnějších básničkářů i od modernějších tvůrců.

Sobota

Sobotu jsme začali chutnou snídaní od našich milovaných rodičů. Když jsme si naplnili bříška v převlecích sobů a Santů, vyrazili jsme ven na sníh. Každý si našel něco od klouzání na kluzácích, tak i bez kluzáků, po stavění sněhuláků a iglú, až po sněhové bitvy. Odpoledne vypukla soutěž ve Vánočních hrách, kde jsme soutěžili v pěti tematicky laděných hrách. Večer jsme zakončili koledami a malým překvapením, ale o něj se Staňáci podělí sami.

 

Neděle

Dnes nás čekal odjezd domů a ráno ještě netušíme, jaká cesta to bude. Po hromadném balení a uklízení chaty jsme plní sil vyrazili směr Praha. V Novém Boru nás ale čekalo nemilé překvapení – strom a to přesně přes koleje. Než vlak přijel, byla hodina pryč, a my jsme se konečně mohli pustit dále po cestě. Další hodinu jsme poté strávili v Mladé Boleslavi, kde jsme čekali na poslední vlak směrem Prahu h.l.

Ondra Zach

Pozn.: video z akce je již dostupné na Youtube :)