Na Karlštejně bylo krásně…

 /  webmaster

Byl květen, státní svátek, na mnoha místech se konaly vzpomínkové akce … A co jsme dělali my? Po delší době jsme vyrazili na klasický jednodenní výlet, využili jsme tak středečního volna. Naším cílem byl jeden bezvýznamný hrádek kdesi ve středních Čechách, jakýsi Karlštejn.

On to vlastně tak úpně obyčejný výlet nebyl, protože jsme si kapku protáhli úterní oddílovku a v klubovně jsme rovnou přespali. Byla to po delší době opět oddílová noc v klubovně a probíhala dle standartních pravidel :D Bugr, bugr, bugr :) Ale né, náhodou jsme se pustili do jedné z našich nových deskovek, tuším, že se jmenuje „Záchranáři – Boj s ohněm“. Musím zde zcela upřímně přiznat, že se nám hru vlastně nepodařilo porazit, je to trochu specifická deskovka, kde nehrají hráči proti sobě ale společně proti hře.

Ve středu jsme se odebrali na hlavní nádraží, kde bylo asi milion a půl lidí a kupodivu skoro všichni jeli do Zadní Třebaně. To byl také cíl naší cesty. České dráhy vycítily situaci a k jednomu vláčku připojily i druhý a tak se v podstatě moc velká tlačenice nekonala, vešli jsme se i s kočárkem.

Během dne probíhaly lehké soutěže a vytvořená družstva se úspěšně, či méně úspěšněji snažila odpovědět na záludné otázky o hradu Karlštejn. Cesta byla plná turistů i školních tříd … zjevně jsme nebyli jedinní, kteří se rozhodli pro tuto trasu :) Na jednom báječném plácku jsme si zahráli trojnožku, protože bylo třeba se kapku zpotit a zaprasit. Přes Karlštejn jsme prosvištěli s malou zastávkou na ledovou tříšť a hrnuli se do Srbska. Druhá část cesty byla už co do počtu turistů lepší, většina to zabalila už na Karlštejně. V cíli proběhla zastávka na pohár, který byl mimochodem moc dobrý.

Výlet byl fajnový, po té dlouhé zimě to byla příjemná návštěva do přírody, která nám zase kapku připomněla, že tábor už pomalu klepe na dveře.

Ondra

{jcomments on}

{phocagallery view=category|categoryid=14|limitstart=0|limitcount=0}