Oddílovka na draka, nebo s drakem?

 /  webmasterElza pouští ...

Elza pouští ...

Na naší druhou oddílovku jsme se i přes špatné předpovědi počasí vydali ven. Rosničky se naštěstí opět netrefily a tak místo avizovaného deště na celém území jsme se těšili hezkému sluníčku. Při cestě do práce mě ofokul vítr Laughing a v hlavě se mi urodila taková myšlenka. Stále ještě rozladěn z nedělního neúspěchu z pouštění draků na táboře jsem si řekl, že je dneska prostě pokoříme…

Počasí hrálo do karet, bylo hezky, vítr trochu pofukoval. A tak kolem 15. hodiny zapípaly SMSky pár táborníkům s tím, že si mají na schůzku přinést draka. A taky že jo! Na schůzku jsme se sešli v hojnějším počtu než minulý týden a hned jsme od školy zamířili na Pece. Tady to už začalo! Obsadili jsme celou louku, začali vybalovat draky a hned jsme se je snažili dostat do vzduchu.

A začali jsme se stavbou...

Zprvu to nebylo zrovna jednoduché, zvlášťě když někteří smraďoši naprosto nebrali v úvahu fyzikální zákony a foukání větru. Po nezbytném školení se vše obrátilo k lepšímu a první dráčci už vylétaly do vzduchu, tuším, že první ho dostal nahoru Jirka, potom Lukáš N.. Sem tam nějaký zaparkoval na stromě, (ještě že je Ušoplesk tak lehký) no a tak jsme ho sundali. Nějaké provázky se zamotaly (Joska s Nikčou o tom ví své), tak jsme je rozmotávali. No a někdo se zase celou dobu snažil porazit svého draka, jako např. neúnavní David s Lukášem J., kteří dostali draka do vzduchu po téměř hodinovém úsilí a v zápětí jsme se už chystali domů. Laughing Celé Pece patřili té bandě smraďochů, v jednu chvíli bylo ve zduchu dokonce 5 draků.

Schůzku jsme zakončili šifrovačkou, kde jsme se dozvěděli, že nás čeká dlouhá a strastiplná cesta … víc zatím nevíme!!! Věřím, že počasí vydrží i do dalších dní a draky ještě vytáhneme.

Ondra

No už snad poletí... No je tam trochu uzlík no …A stavíme...A stavíme, stavíme …A tady jsme namáhali mozek!!!A tady namáháme mozek!!!