Podzimky v Kravařích a poklad rytířů z Ronova

 /  Kačka Šejtková

Oddílové podzimky jsou tradiční akcí, která v žádném oddílovém roce nesmí chybět. Za ty roky jsme sjezdili už mnoho míst, letos jsme se podívali na sever do hezkého městečka Kravaře. Bydleli jsme v místní základce, které řediteluje vrchní Chippewák Zdenda Šmída (pro neznalé tomíckého hantecu … Zdenda je vedoucí českolipského oddílu tomíků Chippewa). Celé prázdniny se nesly v rytířském duchu, ostatně jak dokládá svědectví Míši a Mícy.

Naše podzimní prázdniny jsme strávili v Kravařích v místní základní škole. Stali se z nás Ronovští rytíři a měli jsme za úkol najít poklad. Proto jsme se museli rozdělit do tří družin a plnit jednoduché, ale i těžké úkoly, abychom se dostali k pokladu co nejdříve. Taky jsme si dali svá rytířská jména. Museli jsme se seznamovat a zjišťovat navzájem své zájmy, vlastnosti apod. Jinak po celou dobu jsme komunikovali se svým informátorem, od kterého jsme získávali šifry. (Míca)

A jak vypadal celý závěr podzimek? Podařilo se nám nakonec objevit poklad rytířů z Ronova? Míša si to pamatuje a tady máte odpověď…

IMG_2137Na konci výletu přišla nejtěžší zkouška – jak pro velké, tak pro malé. Měli jsme najít poklad, ale nebylo to tak jednoduché. Nejdříve jsme museli dešifrovat text, abychom zjistili, na jaké místo musíme doběhnout. Byl to vysílač. Museli jsme ho najít na mapě (což bylo pro některé, speciálně pro můj tým, velmi těžké). Zjistili jsme ale, že vysílač není blízko školy, ale někde v lese poblíž jiné vesnice. Díky Bohu, že jsme běželi podle fotek, jinak bychom se 100% ztratili (fotek bylo celkem 50!). Tedy, náš tým přehlédl pár fotografií a tak jsme běželi ještě pár minut cestou, kterou jsme běžet neměli. Cestou k pokladu jsme museli vyplnit 3 úkoly: Písmeny z lidí napsat slovo POKLAD, předvést jak dědeček s babičkou tahali řepu, a postavit domeček z přírodních materiálů. Celé jsme to museli nafotit, abychom měli důkaz, že jsme tam opravdu byli. Na konci jsme se všechny 3 týmy setkaly. Poklad jsme hledali dlouho, ale přesto ho našel Štěpán a tím zajistil vítězství červeného týmu. Všichni jsme se udýchaně vrátili do školy, zabalili si krosny, snědli oběd, poté se rozloučili se školou a odjeli zpět do Prahy. (Míša)

Na podzimkách s námi byli opět naši nováčci, kteří to zvládli naprosto perfektně a je vidět, že z nich budou parádní Staňáci!

Fotografie z podzimek si můžete prohlédnout v oddílové fotogalerii na Google+