Podzimky v Mezholezích aneb Wooden Challenge

 /  webmasterimg_0189

img_0189Letošní podzimky jsme trávili na chalupě v Mezholezích, kde jsme se potýkali se dřevem. Zároveň zde tak trochu zápasili holky proti klukům, zkrátka proběha odveta za krutou porážku kluků z Janova. Kluci porazili holky a společnými silami s pomocí motorové pily Justina jsme zdolali i to obří fůru dřeva. Níže naleznete krásné vzpomínky, které Míca sepsala, za což jí patří velký dík, pochvala a několik bodů do oddílového bodování :o)

Každý rok jezdíme společně na podzimní prázdniny a tak tomu bylo i letos. Vyrazili jsme do Mezholez na Šumavu. Měli jsme sraz před školou a odtud se vydali Záklon, Záhon, Míša a Terka autem s Kačkou a zbytek z nás jel tramvají na hlavák. Tam jsme si počkali na vlak a hurááááá do Mezholez.

img_0057Jeli jsme asi dvě a půl hoďky a všechno bylo v pohodě až do Plzně, kde najednou ve vagónu zhaslo světlo a my museli přestoupit do jiného a to vše na poslední chvíli. Byl to trochu masakr. Jako vždy jsme ale všechno stihli a jeli až na nádraží do Kdyně. Tam na nás už čekala Kačka a postupně nás vozila do Mezholez do chatky tomíků, kde už si krásně hověli ti, kteří jeli s Kačkou autem. Když už jsme tam byli všichni, tak jsme si rozdělili pokoje. Holky měli svůj a kluci taky a to v dolním patře. Nahoře byla Klárka s Luckou v jednom pokoji a ve druhém Ondra s Kačkou. Ten večer jsme kravili, hráli na kytaru, zpívali a potom jsme šli do hajan.

Druhý den jsme vstali, Ondra, Kačka, Klárka a Lucka nám řekli, že nás rozdělili do dvou týmů a to holky a kluky. Ukázali nám takový velký papír a tam byly napsané různé hry, ve kterých se bude soutěžit např.: ZNÁTE SE?, POEM anebo hra VAJÍČKO. Nasnídali jsme se a šli jsme hrát hru ZNÁTE SE? Měli jsme 5 minut na to si o sobě v těch týmech co nejvíce říct. Třeba kdy jsme se narodili, naší oblíbenou barvu atd… No a pak jsme začali hrát. Vždycky šel jeden kluk a jedna holka na stranu a Ondra položil otázku. Třeba jestli mají ti dva, kteří šli na stranu radši Coca-Colu a nebo Pepsi? A ti dva napsali, co mají radši a kluci nebo holky si to tipovali. Jaký tým měl víc uhádnutých věcí, tak ten vyhrál.

img_0069

img_0092img_0183

Každý oddíl musí udělat během roku nějakou práci na chalupách, kam se jezdí, aby dostal nějaké prašule, teda dotace. Co myslíte, že jsme dělali??? No přece DŘEVO: D Řezali, nosili, uklízeli do dřevníku atd… Potom jsme měli oběd a po obědě asi hodinu a půl polední klid a pak zase dřevo. Pak byla svačina a po svačině opět dřevo. Pak byla večeře a po večeři…….. neee dřevo už nebylo :D. Hráli jsme další hru, která se jmenovala PĚT DOMŮ. Když jsme hru dohráli, zase jsme hráli na kytaru a zpívali. Potom jsme šli spinkat.

img_0063Třetí den jsme vstali, nasnídali se a potom jsme šli dělat zase dřevo, ale jenom dopoledne, pak byl oběd a zase polední klid. Po poledním klidu jsme si měli sbalit věci do baťohu, že prej budeme hrát další hru, která se jmenovala KORÁB. Nejdříve šly holky + Klárka, která s námi nehrála, jenom na nás dohlížela, aby se nám nic nestalo. My holky jsme šly ve 14:00, dostaly jsme papír a na něm bylo napsáno: „rozhledna Koráb“. Tam jsme se musely dostat a ani nám nedali žádnou nápovědu, takže jsme se různě ptaly místních lidí, kudy máme jít. Ve 14:20 vyráželi kluci + Lucka s úplně stejným úkolem. Když jsme tam my holky dorazily, tak tam na nás čekali Ondra s Kačkou. Koupili nám Kofolu a společně jsme čekali na kluky. Když kluci přiběhli, tak se to vyhodnotilo – no jo vyhráli kluci, byli o 3 minuty lepší. Potom jsme se šli všichni na tu rozhlednu podívat a pak jsme šli zpátky do chatky do Mezholez. Zase jsme hráli různé hry a to až do večera. Navečeřeli jsme se a potom hráli hru, která se jmenuje „Na vraha“. Když jsme jí dohráli, opět jsme zpívali a hráli na kytaru. Když jsme dohráli, tak jsme šli spát.

Čtvrtý den, už poslední, jsme se nasnídali a začali si balit. Když jsme měli zabaleno, šli jsme hrát hru „Kompot“. Pak nás zase Kačka postupně vozila na nádraží do Kdyně a my jsme jeli vlakem a pár lidí zase autem. Přijeli jsme před školu, kde na nás čekali rodiče a tam si nás hezky přebrali. No byli to fajn podzimky jako vždycky. :)))

Míca

Na fotografie z podzimek se můžete podívat v naší fotogalerii