Pololetky ve Sloupu s 58 palačinkami!

 /  Ondra Šejtka

Konec ledna je v oddíle tradičně spojen s pololetními prázdninami strávenými ve společnosti staňáků. Nejinak tomu byli i letos. Vyrazili jsme do Sloupu, do jedné z asociačních chalup. Naposledy jsme zde byli tuším také na pololetních prázdninách cca před 3 roky.

Popisovat cestu autobusem je poměrně nezáživné, ale přesto se o ní zmíním. Společnost Busline jsme nyní vyměnili za Quickbus, se kterým jsme frčeli až do Nového Boru. Proč to ale píšu! Žádná tlačeníce, všichni milí … a pan řidič zastavil dokonce v Dubé i na čůrání :) Takový byl hodný … Tedy cesta na sever se tentokrát obešla bez zvedlých žaludků apod. Paráda!

 

 

No a Sloup, tam vám byla zima … vlastně uvnitř snad větší než venku, dům byl holt vymrzlý. Ale topení jsme rozjeli naplno a začali vytápět. A k tomu jsme začali léčit a to plíce. Pokračovali jsme tak v naší celoroční hře. A tak si to o kyslík do plic rozdali Kostíci, Poblíci a Zlomíci. Staňáci museli nějakou dobu strávit ve dvojicích jakožto párový orgán, hráli tak pingpong, jedli tak, a získávali další bodíky.

A kromě rozcviček ve znamení Jamese Bonda, Katy Perry, ragbistů a akvabel jsme také bojovali proti zákeřným komárům, schovávali jsme se před bombou za štítem a také jsme vyrazili do okolí do pískovcových skal. A užili jsme si také hernu v Herberku…

No a to jídlo! 58 palačinek! Kačka se vyznamenala a udělala nám opravdu kotel palačinek s Nutelou a marmeládou. Nedělní krupicová kaše s lentilkami pak byla další sladkou tečkou.

  

V neděli jsme si sice užívali již plně vytopené chalupy, ale čas se nám nachýlil a my museli vyrazit zpět do Prahy zpět do školních lavic… společné pololetky byly jako vždy legendární.

Jak jsme si to perfektně užili, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii .