Pomlázky, vajíčka, výroba medu a pohodička v Mezholezích

 /  webmaster

joomplu:130Sotva Míca doléčila bolavé pozadí po velikonočním výprasku, sedla a napsala hezký článek o prázdninách v Mezholezích. Přečtěte si, jak jsme vyráběli med, jak jsme dávali a dostávali pomlázkou na zadek a jak to bylo prostě celé fajn.

Velikonoce jsme strávili v Mezholezích u Kdyně, nedaleko Domažlic. Vyjeli jsme v pátek v poledne, cesta byla opravdu dlouhá, na chatě jsme byli až večer.

Pátek probíhal jednoduše, jako normální příjezdový den. Prohlédli jsme si nově předělanou kuchyň a pár dalších maličkostí. Dozvěděli jsme se od Pana Sršně, že potřebuje pomoct s výrobou medu. Prý se dočetl jak jsme šikovní, co všechno jsme už dokázali a proto poprosil zrovna nás.

joomplu:131V sobotu jsme už byli rozděleni do tří týmů pod velením starších kluků. Plnili jsme různé úkoly, vždy jsme našli šifru, vyluštili ji a v ní se dozvěděli, jak máme postupovat při dělání medu. Nejdříve jsme potřebovali natrhat pampelišky. Každý tým jich měl mít 400. Když jsme toto splnili, vyluštili jsme další šifru a opět se dozvěděli jak dál. Citron na plátky a litr vody. Měli jsme nechat 24 hodin odstát. Večer jsme si sedli k ohni, opékali buřty, hráli na kytary, zpívali a užívali veliké pohodičky.

 

joomplu:129V neděli, zase šifry a pokračování medu. Mezi tím jsme také hráli Gorku-Morku, ve které porazíme (doufáme) ostatní oddíly. Další postup, byl přelít vodu z pampelišek do hrnce přes hadrovou plenu, dát 1,5 kg cukru, vařit a míchat 1,5 hodiny. To byla sice otrava, ale medík za to stál. Už pomalu přicházelo pondělí. Kluci si byli pro proutí a už si na nás holky chystali svoje pomlázky. My jsme zase barvily vajíčka, aby kluci dostali nějakou odměnu. Večer jsme si zahráli hru „riskuj“, kde jsme poznávali přísloví pomocí pantomimy, hlášky z filmů apod.

V pondělí ráno na nás naběhli kluci i s pomlázkami. Ani jedna z nás neuschne. Po snídani šli kluci koledovat po vsi a my samozřejmě uklízely. K obědu byla sekaná s bramborem, ta nás pozvedla na cestu 7 km na nádraží do Kdyně. Pak už jsme jen trávili dlouhou cestu vlakem zpátky do Prahy. Super výlet!

Míca

Fotografie z Velikonoc naleznete ve fotogalerii

{jcomments on}