Pozdrav ze Shrewsbury

 /  webmasterKlárka

KlárkaZdravím příznivce našeho oddílu. Tento rok nemohu být delší čas s vámi všemi na výletech, schůzkách a ostatních akcích, rozhodla jsem se tedy alespoň trochu povyprávět o životě v zemi čaje o páté.

Na ostrovy jsem se vydala kvůli novým zkušenostem, poznat život v jiné zemi a především naučit se angličtinu. Bydlím u velmi milé rodiny se třemi dětmi a jedním pejskem. Rodina vlastní nádherný dům z červených cihel a velkou zahradu. Jsou to trochu takové prázdniny, během kterých studuji angličtinu na místní střední škole a pracuji jako au-pair.

Žiji v menším městečku Shrewsbury, které se nachází ve střední Anglii. V ulici, kde bydlím stojí rodný dům Charlese Darwina. Nyní nadešel plný rok oslav dvě stě let od jeho narození. Náš dům se stává klidným a tichým pouze tehdy, pokud jsou tři malí čertíci, o které se starám, ve školce a škole. Mám totiž na starosti 3 děti, dvouletá dvojčata Wilfa a Neda a pětiletou Clemie.

Nejenže prvních pár dní jsem myslela, že všichni mluví čínsky a ne anglicky, kterou se již nějaký ten pátek učím, ale přejít ulici a dívat se na druhou stranu než jsme zvyklí, není až tak jednoduché, a to že horské kolo má brzdy opačně, mi bylo jasné, až když jsem seděla na chodníku s rozbitým kolenem.

Velká Británie skýtá nesčetné množství pamětihodností a přírodních úkazů. Až se ji rozhodnete navštívit, nevynechejte: Londýn, Stonehenge, Peak a Lake District, Wales a samozřejmě městečko Shrewsbury!

Klára (Edna – televizní bedna)

Shrewsbury Shrewsbury Wilf, Ned a Clemie