Prázdniny v Banátu podle Pindi

 /  webmaster

První článek o našem putování rumunským Banátem je na světě. Jeho autorem je Pinďa. Přečtěte si, jak jsme putovali, přespávali apod.

Ondra

O letošních prázdninách jsme byli s oddílem v rumunském Banátu. Přijeli jsme do vesnice Gerník, kde jme přespali a u paní, kde jsme jedli, jsme dojili Stračenu.

Další den jsme se odebrali na místní tábor, kde jsme byli dva dny. Poté jsme konečně vyrazili na cestu do další vesnice Rovensko, která je odtamtud vzdálena asi 11km. Zde jsme byli ubytováni a strávili jsme zde jedu noc. Dalšího dne cca v půl dvanácté jsme vyrazili na cestu do další vesnice Bígru, která byla vzdálena 30 km, což jsme samozřejmě nemohli stihnout a tak jsme na to měli dva dny. První den jsme chtěli urazit 23 km, protože tam mělo být dobré spaní. To se nám samozřejmě nepodařilo, protože jsme se táhli jak smrad :o), a tak jsme ušli jen 18-19 km. Nejhorší byl asi poslední kilometr, který vedl cestou, která nebyla přes popadané stromy skoro vidět a navíc jsme šli po tmě. Nakonec jsme našli přijatelné místo u potoka, kde jsme se vyspali. Další den jsme ráno vyrazili na dokončení cesty do Bígru. Protože jsme měli dost času, stavili jsme se vykoupat v řece na kterou jsme narazili cestou. K večeru jsme dorazili k našemu cíli, zde jsme strávili jednu noc.

Následujícího dne jsme vyráželi na cestu do vesnice Eibentál, která byla vzdálená 16 km, tuto cestu jsme zvládli celkem bez problémů a cestou jsme prolezli starý opuštěný důl. V Eibentálu jsme měli zaparkovaná dvě auta, takže poté co jsme tam přečkali noc, jsme jeli auty do vesnice Svatá Helena. Zde jsme přespali a další den jsme již bez krosen vydali zpět do Gerníku, kde jsme nakoupili výtečný sýr a vyrazili na cestu domů.

Pinďa