Přišli, vodpálili, vyhráli … aneb VODPAL TO! očima Mícy

 /  webmaster

Ještě jsme ani nestačili vybalit naše saky paky z posledního výletu a Míca už vypráví o našem triumfu v turnaji VODPAL TO! Gorka Morka nám prostě vyšla a Míce děkujeme za rychlý článek.

VODPAL TO! Další mezioddílová soutěž, které jsme se zúčastnili, protože jsme jí navíc organizovali. Šlo o normální Gorku-Morku, kterou hrajeme skoro na každém našem výletě, tak nás tedy napadlo, udělat v tom i soutěž.

Už ve středu večer jsme dorazili do kempu do Českého Šternberka. Postavili jsme své vlastní stany, kochali se okolím, pak už jsme jen zalehli do spacáku a snažili se usnout s troubícím vlakem za hlavou. Ráno jsme se rozcvičili, abychom měli dostatečnou sílu všechny porazit. Po velmi sportovní snídani všeho možného sladkého, jsme si šli zabalit věci a mohli jsme vyrazit na nedalekou louku. Ano, tráva a kytky po kolena, nezbývalo nám nic jiného než trávu ušlapat.

Pak už se opravdu mohlo začít hrát. Měli jsme dvě hřiště, na kterých se Gorka hrála. Systém byl každý s každým. Byl to útrpný boj, opravdu u každého. Pak jsme se šli najíst, do restaurace Pod Hradem.

Po obědě a (ne)dostatečném odpočinku jsme šli hrát druhé kolo. Když už jsme orvaní byli zpátky v kempu bylo vyhodnocení, které skončilo takto: 1. Staňáci, 2. Roháči, 3. Veverci, 4. Dakoti, 5. Chippewa. Měli jsme i krásné dorty. A ohromnou radost z našeho vítězství. Když jsme je spořádali, šli jsme připravit oheň, a opékali jsme si buřty. Potom jsme hráli i na kytaru.
Poslední den jsme si udělali procházku na hrad Šternberk, který byl opravdu na dohledu. Naše úžasná prohlídka se starším pánem, který byl k nám otočený zády, mluvil po tichu, byla moc zajímavá. Ale hrad pěkný byl, to rozhodně! V kempu jsme dostali řízek s hranolkami. Po zabalení stanů a všeho možného, jsme se vypravili velikou dálku na vlak, cca 50 m. Výlet byl povedený! :)

Míca