Skřítci po sté a zase jinak aneb Staňáci zase skřítkovali

 /  webmaster

Jednou z tradičních akcí oddílu je podzimní a pozdně jarní „skřítkování“, kdy pomáháme s organizací zábavného odpoledne dětem z mateřské školy v Sudoměřské ulici. Jeden z né až tak tradičních pisatelů se vyloženě rozvášnil a sepsal tyto vzpomínky na skřítkování, které proběhlo 4. listopadu. Díky Lukáši!

Dlouho už děláme skřítky v mateřské škole Sudoměřská na Praze 3. Probíhá to vždy na jaře a na podzim, přesně kdy se buď zima blíží, nebo končí. Na podzim si zima vítá a na jaře se s ní samozřejmě loučí.

Vždy si vezmeme na hlavu skřítkovské čepičky a namalujeme na obličej nějaké listy či kolečka. Přijdou všechny děti ze školky i se svými rodiči, také i prarodiči. Každé dítě dostane soutěžní kartičku a na ní plní u nás různé úkoly. Například teď, to byla příprava potravy na zimu pro zvířátka, nebo schovávání rostlin před sněhem. Vždy když toto splní dostanou razítko a jdou plnit další úkol u jiného skřítka. Za splnění všech úkolů si každé dítě odnese odměnu. Když mají děti hotové všechny disciplíny, čekají jen na paní Zimu. Pak už nezbývá nic jiného, než to, že paní Zima společně s dětmi uzamkne či odemkne přírodu za pomocí jakési říkanky, kterou umí nazpaměť a klíčem, který má ona i oni. Potom už může dané roční období opravdu začít, protože všechno a všichni jsou připraveni.

Lukáš