Sníh, vánoční ozdoby, mlýn, klarinet, kytara buben a tak aneb Naše vánoční Oparno

 /  Joska Marková

Je desátého prosince okolo čtvrt na jednu ráno, už tu sedíme jenom čtyři, Zbynďa uklízí klarinet, Bíbuš divoce gestikuluje s propiskou v ruce, Ondra se ohřívá u kamen a já klofu do počítače tohle své psaní. Po levé ruce vánoční stromeček – dívám se na desítky papírových vloček, které se dneska vylouply z nůžek Sáry a Kristinky, na papírové zvonečky, andílky, ovečky, srdíčka a komety, které jsme všichni společně barvili dneska dopoledne. Na papírové řetězy, které visí kolem oken a na stropě a všude na stropě a které co chvíli spadnou a je třeba je pověsit znovu.

Myslím na  to, jak jsme tu před pár hodinami seděli všichni společně, hráli koledy (ehm… rockověji, Kuře má s sebou elektrickou kytaru), smáli se, Laurinka mi seděla na klíně, v tlapce pevně sevřeného plyšounka (pejska myslím, co vím ale určitě, že měl řvavě červený nos), Kubík pobíhající mezi všemi v ruce puzzle s krtečkem – obojí dárky ukořistěné pod stromečkem.

  

Jak jsme zkoušeli všechny možné dřevěné hříčky vyrobené Hopem a Yourym – zlatošípáky z ValMezu (kdybyste tohle někdy četli, tak děkujeme, vážně jsou moc prima), kostkovanou, variaci na stolní fotbálek i podivný na provázku zavěšený disk, který testuje schopnost umísťovat dřevěné krychle, válečky a jehlany tak, aby se nerozsypaly. Jak jsme seděli u  ,, štědrovečerní večeře“ a poctivě dodržovali tradici, že se nikdo nesmí zvednout, aby se nikomu nic zlého nestalo…

Takhle o Vánocích si s ještě větší intenzitou než obvykle uvědomuji, že celý oddíl vnímám jako svou druhou rodinu – pravda, ještě o něco bláznivější, výrazně hlučnější a opravdu o hodně početnější (spoustu botiček, nezapnutých bund a zubů, na které je třeba dohlídnout, aby se vyčistily) než ta moje z Velimi,  ale rodina to je. Moc ráda s vámi sedím a hraju zasedávanou, chodím vám večer číst pohádky, polehávám s vámi za pecí a běhám venku v zimě. A že bych vás za nic nevyměnila, vám snad ani říkat nemusím, viďte ?

Joska

Fotografie z výpravy jsou k vidění v naší fotogalerii.

Joska

Joska