Sobotní dopoledne na Polaně aneb Jedenadvacítka podruhé, tentokrát od Josky

 /  webmasterimg_4928

img_4928Další díl našeho jedenadvacítkového seriálu je na světě, na sobotní dopoledne zavzpomínala Joska.

Sobota byla nejdůležitějším dnem Jednadvacítky, protože se konalo nejvíce soutěží a tudíž se rozhodlo o letošním vítězi. V sobotu ráno jsme vstávali s perfektní náladou, VŽDYŤ JSME PO VČEREJŠKU VEDLI !!!

Ráno jsme k snídani dostali chleba se šunkou a pro některé (jako třeba pro Pinďu) byli ještě připraveny chleby s okurkami. Po takovém posilnění jsme hned mohli vyrazit na první hru. Přišli jsme k území, ve kterém se mělo hrát (dvěma kružnicím jejichž střed byl shodný a velikost té menší se rovnala cca polovině té větší) a Hop s Věrkou nám vysvětlili první hru: jeden ze čtyř oddílů si stoupne do kruhu uvnitř a ostatní oddíly budou z vnější strany území házet míčky do menšího kruhu.Úkolem oddílu uvnitř bylo vyhazovat míčky zase ven.Oddíl který měl po skončení časového limitu uvnitř nejméně míčků zvítězil.

img_4685Pak následovala spousta soutěží mezi jinými třeba speciální soutěž zaměřená na orientaci v okolí chaty, nebo třeba překonávání určité vzdálenosti mezi stromy po laně. K obědu jsme si sami vařili guláš ze surovin,které jsme si přinesli z domova a i to byla soutěž (vzorky guláše jsme dali ochutnat Věrce). Součástí této soutěže bylo i to, jak po sobě ohniště uklidíme. Potom jsme měli polední klid po němž následovali další soutěže (třeba v tom, kdo dokáže nejrychleji přesekat kládu, nebo kdo dokáže z krychle vysekat co nejpřesnější, ale zároveň co největší kouli, ale také třeba v golfu a v origami). Pak následovala ještě jedna speciální soutěž venku a to totiž překvapení Lotrů: úkolem všech ostatních oddílů bylo dopravit ,,vajíčka vzácné sovy pálené“ do hnízda.

img_4949Jelikož už byla téměř tma, šli jsme dovnitř dát si večeři, pak následovalo několik posledních her: poznávali jsme hrady a zámky, přírodu, jedli jsme o závod hrášky a také nás čekala překvapení ostatních oddílů: Maracaibo připravilo kouzelnické představení, Saturni nám zazpívali ,,Na tom Pražským mostě “ česky a latinsky, Dakoti nám ukázali, jak se jezdí dostihy a my? My jsme pustili ostatním krátký film o naší klubovně. Pak Brkos přinesl kytaru, já zpěvníky a ještě jsme chvíli zpívali. Když jsme šli spát, byli jsme hodně utahaní, ale ne zas tak moc, abychom (alespoň někteří) nemohli svést spacákovou bitvu s Lotry :-D. Usínali jsme napjatí,jak to naše zápolení nakonec dopadne.

Tak teď už víte, jak jsme se měli v sobotu na Polaně !!!

Joska

Fotografie z Jedenadvacítky si můžete proglédnout ve fotogalerii