Staňáci a Hořcová výzva

 /  Ondra Šejtka

Ahoj vy všichni, co sledujete náš web. Víte čemu se poslední skoro 3 týdny v oddíle věnujeme? Pokud jste staňáci tak asi ano, pokud rodiče staňáků určitě ano a pokud jste někdo jiný tak vlastně asi taky ano :) Stejně jako ostatní tomíci jsme se i my zapojili do velké akce, která se jmenuje Hořcová výzva. Od začátku dubna na nás čeká stovka úkolů, které jsou různě obodované…

Musím říct, že mě nasazení některých staňáků a také rodičů hrozně mile překvapilo, téměř každý den dostávám fotografie, jak všichni plní úkoly, do čeho jdou, s čím se perou apod. Je to fakt super! Po téměř 3 týdnech, což je zhruba polovina soutěže jsme jako oddíl s průměrem bodů 73,86 na 41. místě z celkových 59 oddílů. No, přiznejme si, že to není žádná sláva, ale i tak jsem rád, že nám bodíky přibývají.

V celkovém pořadí v oddíle je od začátku ve vedení Ríša s perfektními 154 body a za ním v závěsu Tamča se 138 body, o další místa se dělí Ráďa 95 bodů, Zuzka 73 bodů a Denda 68 bodů. A i další, které tu třeba nejmenujeme do toho jdou a to je super!

Zmínit tu musíme samozřejmě i zápolení našich starších, tzv. Kmetů. Mezi nimi vede Bíbuš se 155 body, za ní je Pinďa se 139 body, následován Joskou se 116 body a v závěru je pak Áďa se 69 body.

Níže musím sdílet několik fotek i s komentáři od rodičů, které se krásně hormadí…

 

Laurinka a její kuchařské umění aneb Úkol č. 94 Připrav vařenou večeři nebo oběd pro celou rodinu

 

Tamča i Denda psali kamarádům dopis a Tamča navíc zvládla i bublifuk

A tady Denda s Laurinkou jak pijí z pramene, táboří na stromě a dlabají kukuřici :)

Ráďa s Vojtíkem zvládli např. objímání památného stromu, Laura s Dendou pak fotku s hořcem …

Bára nejen že uvařila večeři, ale také přespala na netradičním místě :) pod stolem …

 

I Barča se krásně nadlabala, Denda s Laurou se otužovali a poté vyrazili do školy v jásavých barvách :)

Speciální sekci obrázků z HV si zaslouží náš leader Ríša, který za celou dobu jen jednou opustil první místo. Zde je třeba napsat, že ho na malou chvilku sesadila Tamča :) Tak tedy čaj z bylinek, státní hymna, přespání na balkoně ve stanu, rozhledna, táboření na stromě a tetování hořcem :)

Občas přijdou i hezké komentáře od rodičů…

„Já jsem z té akce úplně nadšená! Všechny úkoly mi přijdou perfektní,skvěle vymyšlený, zohledňují a podporují ty činnosti,co chceme,aby naše děti dělaly a braly je za své;) Dokonce jsem i kolegyním v práci poslala odkaz a vykládám o tom kamaradům, dá se to přeci aplikovat i doma mimo Tomík,když chce člověk své děti motivovat a nasměrovat tím správným směrem. Ale taky musím říct,že mě to stojí dost sil ty děti k plnění jednotlivých úkolů dovést..jsou líní až hanba..o to větší je pak naše společná radost ze splněných výzev!

Díky všem, kdo s tímhle nápadem přišli!

Martina“

Martina Jánská, maminka Dendy a Laury

Soutěží ale také naši kmeti a i je musíme představit zde v Hořcové výzvě.

Tak tedy Áďa a její pokus o vyřezávání lžíce, a již hotová lžíce od Bíbuš, dále staňáci na Běhu pro Světlušku, Bíbuš v jásavých barvách a selfie s hořcem a Pinďou :)

Staňáci se rozhodně nenudí a to díky Hořcové výzvě!

Držte nám palce!

Ondra

Komentáře (2) ke článku “Staňáci a Hořcová výzva”

 1. Radek napsal:

  Ahoj Ondro,
  jen malá oprava k fotografiím. 4. řádek fotografií s popisem „Ráďa s Vojtíkem zvládli např. fotku s hořcem a také objímání památného stromu“. Ráďa a Vojtík tento úkol zatím splněný nemají a na foto je tuším Denda s Laurinkou. :-)

  Radek

  1. Ondra Šejtka napsal:

   Jasná věc, koukám, koukám … strom sice objímali kluci, fotku s hořcem má ale skutečně Laura s Dendou … opraveno :)

Komentáře nejsou povoleny.