Staňáci poprvé na vodě! Prodloužený víkend v Rožmberku za námi

 /  Ondra Šejtka

Na konci září Staňáci vyrazili na opravdu hustou výpravu! Naše cesta směřovala do Rožmberka nad Vltavou na super vodáckou základnu tomíků.

A ten prodloužený víkend byl nejen totálně prosluněný, ale také nabušený zážitky. Vyrazili jsme poprvé s oddílem na vodu a to byla jízda! Řeka byla úplně prázdná, byla jenom naše! A my jsme pluli, jako pluli kluci ve filmu Cesta do pravěku (však jsme si ji také nakonec pustili). Super zážitek a určitě ne poslední vodácký.

Další zážitek byl v Českém Krumlově, kde jsme navštívili interaktivní expozici v 3+ galerie / Kláštery Český Krumlov. To opravdu stojí za vidění. Hromada vyrábění, ukázka řemesel, vše si děti mohly vyzkoušet. Vyražte tam také!

No a pak do podzemí, konkrétně do Grafitový důl Český Krumlov. Vláček nás dovezl kamsi do tmy a my jsme už po svých putovali v podzemí, prostě jako permoníci. Po výlezu jsme tak také všichni vypadali.

Zvládli jsme navštívit i Hrad Rožmberk, kde nás moc milá průvodkyně zasvětila do historie Buquoyského rodu a celého hradu. Kromě toho všeho jsme pekli buřty, zpívali z kytarou, užívali si sluníčka a kamarádů. Byla to pecka.

Fotogalerie z výpravy si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.