Start Expedice EMMEZ

 /  webmasterNěmeckooooo

NěmeckoooooVšichni se ptáte co je Expedice EMMEZ? Tak to je naše celoroční oddílová hra, kterou jsme odstartovali na podzimkách v Broumově.

Na naše první podzimní prázdniny jsme s oddílem vyrazili v úterý 27.11. odpoledne, cesta byla dlouhá, ale rozhodně jsme se ve vlaku nenudili. Po příjezdu jsme se rozdělili do dvou dřevěných srubů – holky zvlášť a kluci zvlášť.

Ve středu ráno se nám na dveřích objevil inzerát, že organizace VUG hledá zájemce do připravované Expedice EMMEZ. Vyrazili jsme proto na obhlídku okolí a také se pokusit zjistit, co je to vlastně VUG?? Padalo mnoho nápadů (nejčastěji – Volové U Grónska), ale pouze jeden byl správný a to – Výzkumný ústav galaktický. Tak už víme, že se budeme pohybovat někde ve vesmíru.

Ve čtvrtek ráno jsme vyrazili do blízké vesnice trochu nakoupit. Ušli jsme 12 km a v krámku, který sice otevřený byl, jsme nakoupili opravdu skromě. Cestou jsme museli podepsat smlouvu s VUG o dlouhodobé spolupráci na misi a zjistili jsme, že nejbližší pobočka je v Mariánských lázních a tak jsme se rozhodli, že se tam pojedeme ráno podívat.

Kosmonauti v MariánkáchV pátek jsme tedy plánovaně odjeli do Mariánských lázní. Pobočku jsme nalezli přímo v lázeňském komplexu, kde nám nechali zprávu v podobě kosmonautů namalovaných přímo na stropě na kolonádě. Opravdu tam jsou, vyražte se podívat taky! Vyjedli jsme pár oplatkáren a zhlédli krásnou zpívající fontánu. Po návratu do Broumova jsme byli pozvaní od místních dobrovolných hasičů na lampiónový průvod. Po tmě jsme s rozzářenými lampióny došli až ke krásně vyřezaným dýním a při podpisu u kostlivce jsme dostali i malou odměnu.

V sobotu ráno jsme se probudili o 3 členy posádky větší. V noci totiž dorazila Klárka, Pavla a Tomáš. Na dnešní den bylo naplánované překročení státní hranice a dobití naší první zahraniční kešky. I když byla opravdu velká zima a jinovatka nás doprovázela celý den, vše jsme dodrželi a po obědě jsme dorazili do německého Mähringu. Po cestě jsme sbírali informace o posádce, která ostartovala raketoplánem a blížila se k neprobádané galaxii za dobrodružstvím. Bohužel jsme s nimi po poslední zprávě ztratili kontakt a tak doufáme, že jsou všichni v pořádku. Celkem jsme ušli asi 16 km. I když nás cesta docela unavila, povavili jsme se ještě u vyřezávání dýní a spoustě pěkných her.

V neděli už nezbývalo nic jiného, než pořádně uklidit, zabalit a vyrazit k domovu. Ještě jsme se stačili dozvědět, že že Expedice EMMEZ je vlasně cesta za nalezením stracené posádky, kterou se vydáme hledat.

PDýně dýňovitá...odzimní prázdniny byly opravdu báječné. Užili jsme si je se vším všudy… STRAČENY, SNP (Spory na patře) – druhá řada seriálu VKV, o kterou se nám neustále staral náš kurník … :o) k tomu není už co dodat!

Téměř každý večer si všichni měli možnost vyzkoušet svou odvahu a obejít sami po tmě místní krásnou kapli. Někteří to zvládli hned napoprvé, jiní museli jít dvakrát, další třeba třikrát, ale nakonec obešli. Byli mezi námi i tací, kteří odvahu obejít kapli nenašli, nicmíně se o to alespoň pokusili a to bylo moc fajn.

Kačka

Já bych ještě chtěl dodat, že si velkou pochvalu zaslouží Kačka s Luckou a posléze i Pája s Klárou, které celou dobu bojovaly s vařením na malém dvouplotýnkovém vařiči. Svojí úlohu provianťáků bezvadně zvládly a my jsme si zase nacpávali pulky moooc velkými dobrůtkami.

Ondra