Triumfální Pleskoty a vítězství ve víceboji aneb Staňáci jsou nejlepší!

 /  webmaster

Poslední mezioddílová akce letošního roku je za námi! A dopadla více než úspěšně. Podařilo se nám totiž zvítězit i v Pleskotech a tím jsme podtrhli celoroční skvělé výsledky. Míca napsala hezký článek o víkendovce v Pleskotech a také o obřích chlebácích :) Tak hurá na to!

Tentokrát nás čekal poslední výlet z celého pětiboje a byly to Pleskoty, blízko městečka Libošovice za Mladou Boleslaví. Celé Pleskoty pořádali Máci z Turnova.
Po delší cestě z Prahy jsme konečně dorazili na místo. Byli jsme ubytovaní v pěkných chatičkách :) Areál byl opravdu velký s hezkým pozemkem. V sobotu vše vypuklo. Byly tři disciplíny, ve kterých se soutěžilo. Jedna soutěž byla orientační běh (pro někoho na 2 hodinky, pro někoho na 4). Další soutěž byla v rozdělávání ohně pouze s pomůckami z přírody nasbíraných do zavařovací sklenice. Poslední disciplína byly sportovní soutěže jako přehazovaná, frisbee, hutututu a chození po lanech – pavouci. Ano, ve všech jsme vyhráli, úplně ve všech! Talent se holt pozná :D

K obědu jsme měli guláš (vůbec jsme ho nesnědli hodně :D ). Odpoledne, aby toho nebylo málo, jsme si dali orientační „běh“, nebo chůzi? Říká se tomu odborně Rogaining. Chodili jsme po označených místech na mapě a odpovídali na otázky typu: „Jakou barvu má zastávka u hradu Kost?“ Apod. Večer nás čekaly obležený CHLEBY, spíš chlebáky :D Po velké večeři jsme se přemístili do Las Vegas do Casina. Za vyhrané peníze jsme mohli kupovat jídlo, nebo po konci dražit úpisy ostatních. V neděli, se vše vyhodnotilo. V Pleskotech jsme nečekaně byli první :D no a v celém pětiboji vlastně taky. Dostali jsme dort a obří koláč. Potom jsme se koukli na představení Dakotů a Chippewáků. Ještě se k tomu plnili úpisy. Po buchtičkách se šodó nás čekala dost horká cesta po sluníčku na nádraží. Cesta nebyla příjemná, zato výlet zase jako vždy ano :)

Míca