Učení nemusí být jenom mučení…

 /  webmaster
Článek o tzv. CVVZtce vytvořila Lucka. Ponořte se do textíku a přičichněte k tomu, co valstně taková CVVZtka je. Bylo to vážně moc fajn.
Ne vždy znamená, že když se něco učíte, musí to být nuda. 12. listopadu jsme se já, Ondra, Kačka a Klárka vypravili do Chrudimi, kde se konala CVVZ – což v překladu znamená Celostátní Vzájemná Výměna Zkušeností. Je to akce s dlouhou tradicí, kterou každý rok pořádá jiné město. Sjíždějí se sem vedoucí, instruktoři, učitelé a nadšenci z celé České i Slovenské Republiky a učí se nové hry, sporty, nejrůznější výtvarné techniky, školí se v tom, jak pracovat s dětmi a organizovat výlety, oddílové schůzky a tábory a spoustu dalších zajímavých činností. Lektoři jsou většinou také mladí lidé, kteří vedou tábory nebo oddíly a chtějí své znalosti předat dál. Na všech programech se dozvíte spoustu zajímavých informací a poznáte nové kamarády.
Akce probíhá celý víkend a výběr z programů je opravdu široký. V každém časovém úseku, do kterých je den rozdělen, je na výběr z programů všeho druhu. Já a Klárka jsme se stihli za víkend poučit o tom, jak zorganizovat zajímavou akci, jak využít internet a náš oddílový web, naučili jsme se několik nových her, vyzkoušeli jsme si vyluštit několik hlavolamů a spoustu dalších věcí. Kačka se naučila ještě další hru, kterou si i vyzkoušela a určitě si jí brzy v oddíle vyzkoušíme. Příští rok se CVVZka koná v Hradci Králové a bude trvat pět dní. Už dnes se všichni těšíme na příští rok, až se naučíme zase něco nového a poznáme nové kamarády. Byl to skvělý víkend a doufám, že alespoň někteří z našich milovaných dětiček s námi vydrží až do věku kdy budou moci jet s námi.
Lůca