Vánoční besídka a zdobení stromečku před Vánoci

 /  webmasterimg_0169

img_0169Je to sice již několik týdnů, ale v hlavě mi neustále zůstávají zážitky z předvánočních akcí. Na pátek 18.12. jsme měli naplánovanou první veřejnou akci v naší nové klubovně. Od listopadu se totiž scházíme v nové klubovně, kterou jsme si již moc pěkně zařídili a tak jsme se s ní chtěli trochu pochlubit.

Na pátek jsme tedy sezvali všechny rodiče, známé, kamarády do klubovny na vánoční besídku našeho oddílu. Akci jsme všichni připravovali dost zodpovědně, skládali jsme papírové květiny (dost podobné asociačním hořcům), umělým sněham zdobili veškeré sklo a dokonce jsme vystíříhali i papírové vločky. Kolem šesté začali přicházet první návštěvníci z řad rodičů. Brodili se hromadami cukroví a všemožných dobrot, které jsme jim nachystali, občerstvovali se kofolou, nebo svařákem a hlavně si prohlíželi klubovničku a velmi zaujatě debatovali. Do klubovny dorazili současní i minulí vedoucí oddílu a tak jsme se sešli v počtu téměř 40 lidí. Tolik osob najednou v klubovně ještě nebylo!

img_0148

img_0151

Tomáš Novotný, předseda Asociace TOM s naší Kačkou

img_0179

img_0183Dokonce nás svou návštěvou poctil předseda Asociace TOM Tomáš Novotný, kterému se u nás také moc líbilo. Kolem půl osmé opustili i poslední návštěvníci klubovnu a nám mohla začít druhá plánovaná část večera. Po besídce jsme totiž měli domluvenou oddílovou nadílku. Shromáždili jsme se u stromečku, který nám celou dobu klubovnu zdobil a začali hrát speciální vánočně-loupežnickou hru o dárky. Osobní dárečky byly rozdány a ještě zbývalo rozbalit několik balíčků. V jednom z nich každý objevil ponožky s oddílovým maskotem stračenou, v dalších, těch větších pak nové deskovky jako např: Nalož a jeď, 6 bere!, Ubongo, Pilíře země, Lascaux atd. Hned po nadílce jsme se do her pustili a hráli je až téměř do noci. Pak jsme se začali ukládat ke spánku a těšili se na nasí první noc v klubovně. Po ulehnutí se začalo povídat a někteří to zalomili až k ránu.

Ráno nás čekal velký mráz, sníh a nic moc počasí. Vyrazili jsme ale svižně na libeňské nádraží, kde jsme očekávali vlak z Brna, kterým nám skauti přivezli Betlémské světlo. Na nádraží jsme si světýlko připálili a dále pokračovali jiným vlakem až do Klánovic. Proč zrovna tam? Stala se z toho již tradice, ale před Vánoci vždy chodíme do Klánovického lesa zdobit stromeček zvířátkům. A tak jsme se všichni i s Betlémským světlem začali nořit do lesa a hledat vhodný strom.

img_0192

img_0194

img_0189

img_0197

Nalezli jsme ho záhy a začalo zdobení. Mrkve, vánočky, cukroví, sušenky, jablka, zelí atd. se postupně objevovalo na stromečku a my mrzli čím dál tím více. Po ozdobení se nám okamžitě rozplynuly nápady na jakékoliv hry, protože byla opravdu velká zima. Proto jsme se fofrem vydali na autobus a frčeli zpátky do klubovny. Zde si pak pár jedinců připálilo Betlémské světýlko a odneslo si ho domů. V klubovně pak zůstalo už jen pár jedinců, kteří opět zabředli do některých deskovek. Čas se rychle zkrátil a my se rozloučili i s posledními vytrvalci. Bylo nám tam vážně moc hezky.