Velikonoční Broumov pohledem Doubravky Zajícové

 /  webmaster

V Broumově jsme všichni získali na několik dní novou velikonoční identitu. Jak na tento výlet výlet vzpomíná Míca alias Doubravka Zajícová?

Další náš výlet byl do Broumova u německých hranic, kam jsme se vydali na Velikonoce. Ještě před školou jsme dostali Slepičí listy (noviny ) a cedulku s naším oddělením a novým jménem např.: Věnceslav Píp, Vilma Žloutková, Řehoř Kuře atd.

Tak jsme si řikali celou dobu. Jeli jsme vlakem a přijeli tam nějak odpoledne. Zabydleli jsme se a potom šli na krátkou procházku. Večer jsme se najedli a pak jsme byli rozděleni do třech týmů … dva týmy tvořili kluci a ten třetí holky. Vymysleli jsme si jména a to: Vejce veřejné, Valda eggs a Kvočny. Když bylo asi tak jedenáct hodin, tak jsme se sebrali a šli obejít kapli za kterou byl hřbitov. Jelikož to bylo osvícené z obou stran tak to obešli všichni, ale stejně to bylo hustý. V pátek jsme šli do Německa do města Mähring, kde jsme sháněli nějakou restauraci, kde bychom si dali čaj, ale nic jsme nenašli. Tak jsme se vydali zpátky do Broumova. Večer jsme dostali úkol a to, že holky si měli v Broumově sehnat nějakou paní, která s náma nabarví vajíčka a vyfotí se s náma. A kluci měli sehnat někoho, kdo s nimi uplete pomlázku.

V sobotu jsme jeli do Mariánských lázní, ale byla pěkná kosa… Jenže my to jako vždy přežili =D V Mariánských lázních jsme ochutnávali prameny, ale jako Křížovej pramen, to byla fakt síla. Pak jsme si koupili oplatky a jeli zpátky. V neděli ráno nám řekli, že máme do večera vymyslet básničku, kde se budou objevovat naše jména (jen z toho našeho týmu) a aspoň jedno oddělení. Jinak jsme dopoledne zkoušeli divadlo a hráli Gorku-Morku. Pak jsme se naobědvali a měli polední klid. Po poledňáku jsme hráli zase Gorku-Morku a potom zkoušeli opět divadlo. Večer jsme zkontrolovali, jestli holky a kluci splnili úkol s vajíčkama a pomlázkou a ano, všichni splnili a dostali bodíky. Pak jsme hráli zase na kytaru.

V pondělí ráno na nás kluci vlítli s pomlázkou a pořádně nás seřezali. Nasnídali jsme se a kluci vyrazili koledovat do ostatních baráků. K nám přišlo jen pár místních kluků, tak jsme jim dali vajíčka a nějaké sladkosti. Mezi tím jsme si zabalili věci, uklidili chatku a uvařili. Když kluci přišli, tak jsme se naobědvali, douklidili a potom jsme ještě zkoušeli divadlo a pak šli na hřiště. Nějak za hodinu jsme postupně odjížděli autem do Plané na nádraží a od tamtud na hl. nádraží. Moc dobrej výlet a doufám, že na Velikonoce pojedeme zas.

Míca