Víčko, víčko, víčko…

 /  webmasterStavba mozaiky
Stavba mozaikyV neděli 24.5. jsme se kolem desáté sešli, abychom završili naše celoroční snažení ve sbírání víček od PET lahví. V září jsme se totiž přihlásili do soutěže pořádané Moravskoslezkou krajskou radou dětí a mládeže ve sběru PET víček. Od září jsme víčka sbírali, zaznamenávali počty a rozdělovali pak body jednotlivým oddílům. Součástí soutěže je i tvorba mozaiky z PET víček a té jsme hodlali věnovat celou neděli. Sešli jsme se proto na školním hřišti a začali dumat o tom, jak by taková mozaika mohla vypadat.

Ušoun skáče do KanadyCelé nedělní zápolení s začali tříděním zbylých víček (většinu jsme již vytřídili na schůzkách), což nám trvalo déle než jsme čekali, už po hodině třídění mi před očima neustále běhalo jedno víčko za druhým. Báječně jsme zrelaxovali díky další soutěži Doskočíme do Kanady?, kde jsme si trošku zaskákali pětiskok. Pak už hurá na stavbu. Kačka vyměřila obdélník 4 x 3 metry a začali jsme podle Michalova návrhu stavět.

Každý se věnoval své části. Někdo stavěl strom, někdo oblohu, sluníčko, trávu, týpí, stan s podsadou atd. Průběh stavby jsme neustále dokumentovali ze střechy. Celý den bylo vedro, takže jsme rádi odpočívali v chládku, proběhla svačina, občas nějaké namočení hlavy atd. Během dne se na nás přišlo podívat i několik rodičů, někteří dokonce i pomohli se stavbou.

Těsně před dokončenímMozaika měla tedy 4 x 3metry, na její stavbu jsme využili zhruba 13 500 víček, stavěli jsme jí zhruba 4 hodiny, bourali asi 5 minut, víčka na mozaiku sbírali 9 měsíců, barvy třídili několik oddílovek. Mozaiku jsme nazvali: „Náš tábor“. Doufejme, že se v soutěži umístíme. Více informací o soutěži lze nalézt na adrese http://www.pet-vicka.cz.

Stavba nás bavila, protože se náš výtvor neustále rostl před očima, ostatně jak můžete vidět ve fotogalerii. Vzhledem k tomu, že je právě čas škol v přírodě, nesešlo se nás zrovna dvakrát hodně, ale i přesto jsme to zvládli. Mozaiku postavili, víčko přidali, či morálně podpořili: Nikča, Joska, Bětka, Elza, Romča, Lucka, Ušoun, Martin – Gymnasta, Michal, Kačka, Ondra, Bára, Pavlínka, Karel, Dan a Dana Koubovi, paní Dvořáková , paní Marková s Kristýnkou. Podíl na mozaice mají ovšem všichni, kdo během roku víčka sbírali.

Od září bude soutěž pokračovat znovu a tak doufám, že se oproti letošku ještě zlepšíme, letos jsme nasbírali zhruba 25 tisíc víček. Doufám, že se do soutěže příští rok přihlásí víc oddílů, abychom mohli soutěžit i s nimi.

Víčkům zdar!

Hotovo!!!