Víkend filmu a moderních technologií

 /  Jan Černý

Staňácké zprávy, to nejlepší zpravodajství českého internetu, 3D tisk, návštěva studií České televize, 6 reportáží, 2 oddílovky, filmový večer v klubovně. To všechno byl Víkend filmu a moderních technologií, i když to paradoxně vlastně vůbec nebyl jen jeden víkend.

Hlavní cíl celé akce byl vytvořit naše vlastní oddílové zpravodajství, poskládané z předtočených reportáží a vstupů ze studia, a protože jsme věděli, že počet reportáží, který jsme si stanovili na šest, nemůžeme za víkend natočit, rozhodli jsme se akci věnovat i dvě předcházející oddílové schůzky. Účast staňáků byla obdivuhodná – sešlo se nás kolem čtyřiadvaceti, což byl ideální počet lidí pro tři nezávislé televizní štáby.


Navštívili jsme Českou televizi.

Na počátku první schůzky jsme si pustili sestřih vtipných reportáží jedné nejmenované komerční televize, pověděli si něco o rolích ve štábech a rozdělili se. Každý štáb měl za úkol přispět do zpráv dvěma reportážemi s libovolnými tématy. Nakonec nám vznikly tyto reportáže:

  • Výskyt taneční chřipky
  • Duchové ve škole
  • Záhady Lukáše Třešničky
  • Maraton Běž, dokud můžeš
  • Staňácké počasí
  • Blbiny cáklý maminy


STAN tv, Studio 7.

Jednu reportáž každá skupina natočila během oddílovek a jednu o víkendu. Studio jsme si založili v ZŠ Jeseniova, která nám laskavě propůjčila svůj školní klub. Ve studiu, které jsme pojmenovali Studio 7, jsme měli 3 kamery, čtecí zařízení, zelené plátno, zvukovou techniku a další věci (uvidíte v Zákulisním nákuku). Premiéra zpráv byla v sobotu 23.3. ve 21:00 na kanále STAN films (podívat se). Naše premiéra proběhla o pár minut dříve v klubovně jako součást filmového večera.


Celou dobu se o nás krásně staral catering Lůcy a Mícy.

Mimo natáčení zpráv, reportáží a vlastně vůbec všeho natáčení jsme dělali i další věci. V pátek 22.3. jsme byli na exkurzi v České televizi, kde jsme nahlédli do dílen a studií a dalších, jinak nepřístupných, prostor.

V neděli jsme si ukázali 3D tiskárnu, podívali se společně, jak funguje a vysvětlili si, jak se dá proměnit představa v hlavě do skutečného předmětu. Nakonec jsme si vytiskli pamětní mince STAN tv. Každý, kdo se účastnil natáčení, dostal jednu.


Výroba pamětních mincí na 3D tiskárně.

Nakonec snad zbývá jen říct – za všechny vedoucí velké díky všem, kdo se nebáli, stoupli si před kameru a zkusili něco říct nebo zahrát. Jak jsme si sami zkusili, není to zdaleka tak snadné, jak to vypadá, takže klobouk dolů. STAN films pro vás právě připravuje Zákulisní nákuk, což je pořad, ve kterém uvidíte nepovedené záběry, jak vypadalo studio a spoustu dalšího.


Hrdý produkční tým :)

Fotogalerie z akce už visí na naší Zoneramě (podívat se).

Á stop, máme hotovo vážení, konec…