Víkend v Kutné Hoře, 13.-15.2.2009

 /  webmasterNudle s mákem ...

Nudle s mákem ...V pátek 13. jsme se sešli u školy v poměrně malém počtu. Vyprovodit nás také přišla Lucka, která nemohla kvůli házené na výlet odjet. Zkrátka u školy nás bylo celkem 12. Na nádraží jsme nabrali Smoldu a Honzíka a sedli do rychlíku. Ačkoliv byl pátek 13., tak jsme snad poprvé nemuseli na vlak utíkat a pohodlně jsme do něj nastoupili. Cesta utekla jako nic a my stáli v Kutné Hořa a radili se, jak dál. Klárka H. zná Kutnou Horu parádně, jak by né, vždyť tady bydlí a tak nás spolehlivě navedla na nádraží v centru, kde na nás také i s boxerkou Endžinou čekala. Vyrazili jsme na cestu a každou chvilkou nám padala čelist, protože Kutná Hora je teda opravdu krásné město, tolik historických budov mají málokde.

V Kutné Hoře jsme spali v místní ZŠ, hned naproti chrámu sv. Barbory. Spali jsme dokonce ve třídě, do které Klárka H. chodí. Vybalili jsme si a nadlábli se. Večer jsme vyplnili maxifotbalem, který všechny bavil, ale totálně odrovnal. 2 balóny jsou 2 balóny. Zápas mezi Burizóny a Arizonkami snad nakonec zkončil remízou. Před spaním jsme společně vymysleli pohádku na doboru noc a zahráli několik písniček. A pak se už spalo … vlastně nespalo, dělalo se chvíli bordel, ale pak už se spalo Laughing

Palačinková královna ...

Jakmile jsme v sobotu vstali a udělali SUMO rozcvičku, poslali jsme do sebe pár palačiek, které zatím usmažila Kačka, Šárka a Jarda. Byly opravdu móóóóc dobré. Potom jsme vyrazili na okruh kolem Kutné Hory. Byla zima, foukal vítr, takže to chvílemi nebyla sranda. Totálně vyšťavená GPS (zapomněl jsem jí jako vždy nabít) nám stačila ukázat jen 1 krabičku, kterou Jarda našel, byla to krabička nedaleko sochy bezhlavého Jana. Chvilkové nepozornosti využila Endžina, která ukradla Fífovi rukavici a pak jsme jí naháněli po poli, alespoň jsme se trochu zahřáli. Cestu nám zpříjemnila polévka a čaj v restauraci Na Pašince, kterou můžeme vřele doporučit. Nadšeně jsme si to šinuli do kostnice v Sedlci. Kostelík s kostnicí je moc hezký a kostí je tam vážně neuvěřitelně moc. Paní průvodkyně nám řekla podrobnosti o kostnici a ptala se nás i na drobné otázky. Po drobných obtížích jsme se nakonec dobrali správným odpovědím, snad jsme neudělali mnoho ostudy. Po kostnici jsme uháněli zpátky do školy, zatímco Smolda na vlak do Prahy.

Dobrý den ...Ruce vzhůru ...Večer jsme viděli další divadelní představení z dílny Honzíka a Davida, kterým tentokrát pomáhal i Ušoplesk a 3 sličné uvaděčky Míša, Terka a Nikča. Odborná porota zhodnotila představení kladně a konstatovala, že se výkony neustále zlepšují. Poté následoval opět maxifotbal. K večeři jsme měli konzervový guláš s chlebem. Potom opět zpívání s kytarou a trochu bordelu šlo se do hajan.

V neděli ráno nás čekala prohlídka chrámu sv. Barbory, který je opravdu, ale opravdu veliký. Chrám jsme si prošli, něco málo nafotili a pak jsme se vrhli na uklízení. K obědu jsme měli nudle s mákem, což nebylo vůbec špatné. Kolem poledního jsme ze školy vystřelili jak řízená střela a utíkali na autobus do Kolína. V Kolíně jsme se rozdělili na 2 skupiny. První ve složení Jarda, Šárka, Domča a Jirka šla obhlížet místní nákupní centrum. Zbytek šel do místního aquaparku. Bazén byl docela hezký, byl tu tobogán a jedna poměrně rychlá trojskluzavka. Všichni jsme si náramně zablbli. Domů jsme frčeli opět vlakem, cesta utekla jako voda a zase jsme stáli před školou.

Tak zase příště …

Chvilku před kostnicí ...

Výletu se zúčastnili: Míša, Nikča, Terka, Domča, Klárka H., Lukáš N., Jirka, David, Fífa, David, Ušoplesk, Brkos, Kačka, Šárka, Jarda, Smolda a boxerka Endžína

Fotografie z výletu si můžete prohlédnout v galerii.