Výlet do Janova a výroba trpaslíků očima Fí a Bí

 /  webmasterBětka při práci...

Bětka při práci...Co jsme zažili za poslední týdny? Svůj příspěvek poslaly i holky z Čerňáku. Joska s Bětkou napsali pár hezkých řádků o výletu do Janova a také o výrobě trpaslíků na oddílovce. Níže si tedy přečtěte, co je na výletě zaujalo a také jak jsme zachraňovali pana Greena a celou naší diplomacii. Holky si zaslouží velkou pochvalu, za ty hezké řádky. Jen tak dál!
Výprava do Janova 20. – 22. 3. 2009

Jedeme na výpravu na 3 dny. Odjíždíme z Černého Mostu (to je pro nás velká výhoda) s Kačkou a Ondrou. Moc se těšíme. Nevíme, co nás tam čeká. Tady v Praze už je zelená tráva, ale v Janově je bílo! Bydlíme v chalupě Tomíků. Ondra topí v kamnech, tak všichni smrdíme kouřem, ale nám to nevadí. Kačka báječně celou dobu vařila a v neděli jsme si pochutnali na vdolkách. Mňam! A teď, co jsme dělali. Hráli jsme hodně her, např. kdo rychleji upeče buřta, pexeso, kdo najde cestu na rozhlednu Slovanka, jezdili jsme na sněhu na lopatách nebo pytlech, stavěli sněhuláky, koulovali jsme se. Taky jsme stavěli špejlovou věž ( za pomocí provázků jsme svazovali špejle do věží) – to vyhráli kluci. Celou dobu jsme soutěžili o to, kdo bude v neděli uklízet chatu. A NAKONEC jsme vyhrály my holky a proto uklízet museli kluci! Do Prahy jsme přijeli zase autobusem .


Pan Green zmizel…

Na několika schůzkách jsme vyráběli trpaslíky za pana Greena, který zmizel neznámo kam. Pan Green je předním českým výrobce zahradních trpaslíků. Po jeho zmizení jsme museli rychle začít s výrobou speciální zásilky pro naše diplomaty, kteří trpaslíky používají jako dárky při zahraničních cestách. Na výrobu jsme potřebovali PET lahve, různé látky, knoflíky, vatu, barevné papíry, korálky. Vyrobili jsme jich hodně, každý je jiný. Detektivové mezitím našli pana Greena ve sklepě starého domu. A my jsme ho zachránili ze sklepa tak, že jsme navázali dlouhý provaz z našich uzlovaček. Trpaslíčky jsme si odnesli domů a máme je v pokoji, kde nás hlídají.

Joska a Bětka alias Fí a Bí

Bordel při práci...

Bětka s trpaslíkem...Zásilka trpaslíků...