Výlet do Janova ve znamení stavby přehrad

 /  webmaster

Každý oddílový rok je dlouhý, stejně tak i ten letošní a na konci každého června jezdíme na společný prodloužený víkend, nejinak tomu bylo i letos. Letošní červnový výlet dostali do rukou Lukáš, Záhon a Záklon a organizace se zhostili vskutku dobře. Pro výlet vybrali severočeský Janov, kde jsme již několikrát byli, vždy však v zimě.

 

Na výlet nás ve finále jelo opravdu jen několik, všichni se nám totiž rozutekli po hudebních festivalech, hasičských soutěžích, onemocněli, nebo trávili víkend s tatínky :) Silná sestava čítala 7 děcí, 3 dospělé a 1 mimino. V týdnu, kdy jsem odjížděli bylo v Praze kolem 35 stupňů, což bylo kapku příliš a tak jsme se na sever vážně těšili. Cestu jsme vydrželi v sice klimatizovaném, ale ne dostatečně klimatizovaném, autobuse a byli jsme na místě. První myšleny hned směřovali kamsi k vodě, byli jsme spaření jako slepice, která se chystá na polívku :)

Potok, který protékal pod chatou byl sice malý, a téměř bez ideálního přístupu, ale vedro nás donutilo a už jsme se cachtali. Další dny jsme trávli především hraním deskovky Záchranáři, je vážně dobrá!, dále pak neustálou stavbou přehrad na jakémkoliv vodním toku v okolí a také návštěvou koupaliště v Bedřichově. Jako na potvoru se zrovna při návštěvě koupaliště zatáhlo, ale i tak jsme neohroženě vstupovali (tedy aby bylo jasno, já, Lukáš, Záhon, Bětka a lehce i Fífák) do vody. V nedaleké hospodě se slavila jedna svatba a říkali jsem si, v kolik hodin se tak vykoupe první ze svatebčanů :)

 

Závěr jsme si zpestřili nočním dobrodružstvím v podobě blicích chvilek, kdy nás nějaký bacil skládal jednoho po druhém. Ti co mu nepodlehli v Janově mu podlehli následně v Praze. Je zde třeba vyzdvihnout toho nejmladšího z dětí a to Fífáka, který do dnešního dne blicímu bacilu nepodlehl a vydržel tedy jako jedinný :) je to holt silný jedinec.

Výlet byl bezvadný a teď už nás čeká výlet nejdelší, celých 19 dní na táboře v Bělčicích, takže hurááá!

Ondra

{phocagallery view=category|categoryid=15|limitstart=0|limitcount=0}

{jcomments on}