Výroční rekonstrukce klubovny

 /  Jan Černý

Staňáci, rodiče, příznivci,

rádi bychom vám slavnostně oznámili, že letos na podzim to bude 10 let od doby, co jsme se přestěhovali s pravidelnou činností do naší stávající klubovny na Žižkově. Abychom do tohoto výročí vykročili v plné parádě, rozhodli jsme se, že klubovnu patřičně připravíme na tento jubilejní rok. To ale ne nějak ledabyle, ale rovnou od podlahy, ehm tedy spíše od zdí, které jsme už potřetí za 10 let malovali.


Původní vzhled klubovny z roku 2009.

Po poradě s vedoucími jsme se shodli, že pro dětskou klubovnu bude lepší se vrátit k barevným zdem, které jsme měli původně. Bílá na zdech, kterou jste v klubovně vídali v posledních dvou až třech letech, se nám prostě zdála moc sterilní, jako bychom byli spíše ve třídě, či ordinaci. Malou místnost, známou jako Stračárna, jsme vymalovali na oranžovo, velkou místnost jsme pak kombinací třech barev – žluté, oranžové a světle zelené – rozdělili na tři části, kdy barvy postupují od oken od nejsvětlejší po nejtmavší.To by člověk neřekl, kolik věcí vlastně máme…

U toho jsme však neskončili, chtěli jsme toho udělat opravdu hodně, a tak jsme ještě osadili nové dveře do vchodu do hlavní místnosti, do Stračárny a do kuchyňky, všechna futra jsme natřeli na hnědo, aby ladily s dřevěným vzhledem dveří, vybavili jsme si novou oddílovou lékárnu, zavedli nový systém ukládání materiálu a umístění deskovek, aby byly dětem dostupnější a dosáhly na ně. Doplnili jsme nový materiál jako např. papíry, lepidla, tempery, vodovky, inkousty, lepící pásky, apod. Opravili jsme si zvonek, abyste se na nás opět dozvonili, umyli všechno nádobí, okna, radiátory, skříňky, stoly a poličky. Na exponované rohy jsme nalepili ochranné dřevěné lišty, tak nám snad tentokrát zdi vydrží déle bez poskvrny. Nakonec jsme ještě vyprali všechny koberce. Změn je opravdu tolik, že ani nejsem schopný vám vše popsat.


Nový pohled na hlavní místnost.

Za všechny vedoucí musím říct, že to byl velmi vyčerpávající týden. Všem, kteří se rekonstrukce účastnili, patří obrovský dík, protože to dělali ve svém volném čase 5 dní bez velkého odpočinku. Stejně tak i velký dík patří všem staňákům za to, že i po 10 letech oddíl nevyměnili za něco jiného a pravidelně chodí každé úterý do klubovny. Kvůli vám to totiž děláme, kvůli vám nás to baví a nepřestaneme se snažit pro vás věci zlepšovat. Budeme se na vás těšit na oddíle!


Přesunuli jsme sedačku a deskovky jsou nově v regálu a skříňce, kde na ně všichni dosáhnou.

Stračárna rovněž doznala velkých změn.

Komentáře (5) ke článku “Výroční rekonstrukce klubovny”

 1. Ondra Šejtka napsal:

  Klubovna je hezká, nová, moderní :) vypadá to tam krásně útulně … a co vy ostatní, těšíte se?

  1. Radek napsal:

   V úterý jsme byli pozváni dál, na prohlídku a musím uznat, že klubovna je krásná! Moc děkujeme za nás a hlavně za naši droboť, že se nám o ni tak pěkně staráte a věnujete jim svůj čas.

   Radek, Petra a Lachtánci

 2. Martina napsal:

  Tééeda!Z těch fotek nové klubovny jsem úplně paf!Mockrát vám děkujeme!Vypadá to opravdu krásně a určitě se tam dětem bude moc líbit.

 3. Martina napsal:

  Je to nádhera!My jsme minulou oddilovku vynechali a tak se o te nove tváři klubovny dozvídám az z webu.Moc děkujeme,že těm našim dětem tak zkrášlujete klubovnu!
  Martina

 4. Ondra Šejtka napsal:

  A my jsme rádi, že máme tak fajn partu dětí :)

Komentáře nejsou povoleny.