Vyzvědači v Litoměřicích aneb nečekaná medaile

 /  webmasterKreslíme jak vzteklííí...
Kreslíme jak vzteklííí...Už je to několik týdnů, ale ten hřejivý pocit v nás stále zůstává… Ptáte se proč? Je to prosté! Ke konci listopadu se 15 odvážlivců vydalo vstříct dobrodružství do Litoměřických uliček. Českolipský oddíl Dakoti zde pořádal soutěž nazvanou Vyzvědači v temných uličkách. Po loňském, ne příliš uspokojivém výsledku – 6. a 8. místo, jsme se letos na celou soutěž připravili mnohem zodpovědněji. Vymýšleli jsme kostýmy, pomůcky a další piškuntálie, kterými bychom mohli zmást soupeře.

Letos se Vyzvědačů účastnily oddíly: Dakoti a Chippewa z České Lípy, Máci z Turnova, Roháči z Kladna, Svišti z Roztok a my. Bydleli jsme v objektu kasáren Armády ČR v Litoměřicích. Zde má místní oddíl tomíků, Sluníčka Litoměřice, krásnou klubovnu. Poskládali jsme se do místností a užívali si volných chvil. Hráli jsme nové deskovky, které oddíly přivezly ze všech koutů republiky, občas jsme museli páčit, nebo vyrážet dveře, zkrátka samé běžné věci.

Kreslíme jak vzteklííí...V sobotu jsme se již vydali do ulic města, abychom se seznámili s terénem naší hry. Vytvořili jsme pak dvě družstva, a společně jsme vytvářeli otázky pro soupeře… Po obědě se do terénu vydalo první družstvo a začalo se srdnatě prát o každý bodík. Ostatní mezitím prohlíželi místní galerii, kde nás trochu nemocná a nervózní paní zasvěcovala do tajů místních obrazů. Poté následovala prohlídka odsvěceného kostela a tak jsme ho prolezli skrz naskrz. Šero a tma přišla poměrně rychle a Tomek ukončil první kolo soutěže a obratem zahájil kolo druhé. A to byla naše chvíle. Boje probíhaly neustále a náš tým plný vyzvědačů přísně střežil litoměřické náměstí a okolní uličky. Večer přišlo vyhodnocení a pro nás veliké překvapení.

Kreslíme jak vzteklííí...Večerní část se nám totiž podařilo vyhrát a vzhledem k tomu, že i první skupina nasbírala pár bodíků, mohli jsme se těšit z 3. místečka. Gratulujeme Mákům z Turnova, kteří všechny odrovnali a v soutěži zvítězili. Česká Lípa letos neměla svůj den a v soutěži dosti propadla, doufám, že příští rok budou lepšími soupeři. Fotografie z Vyzvědačů jsou k vidění zde a nebo v Dakotské galerii