Vyzvědači 2010 v Kutné Hoře

 /  webmaster

Máme za sebou další ročník bezvadné mezioddílové hry Vyzvědači v temných uličkách, která letos probíhala v Kutné Hoře. Záhon s Fífou sepsali postřehy z letošního ročníku a tak se můžete ponořit do temných uliček Kutné Hory.

Letos se vyzvídalo v Kutné hoře, kde bydlí naše Klárka. V pátek, něco kolem čtvrté hodiny, jsme se sešli u školy a vyrazili jsme na hl. nádraží, ze kterého jsme se rozjeli do Kutné Hory. Jelo se klasickým vlakem s kupéčkama asi jednu hodinu. Po příjezdu do Kutné Hory jsme narazili na Klárku a jeli ještě malým motorákem jednu stanici, abychom to měli blíž.

Spali jsme v místní základní škole před sv. Barborou, kam Klárka dřív chodila. V té škole to bylo celkem luxusní, protože měli v každé třídě počítač a projektor, super tabuli a na záchodech splachování a umyvadla na senzor pohybu, takže jsme se nemuseli obtěžovat splachováním a pouštěním vody. Když jsme se konečně ubytovali, tak jsme si vybrali místo ke spaní a dali si večeři, když v tom se přiřítil Chuck Norris (pan vrchní Dakota Tomek) a přinesl nám zprávu, že se musíme přestěhovat do jiné třídy. Každému v té chvíli hlavou proběho: „Co je to za vtip ???“, ale brzy jsme poznali, že to vtip nebyl, tak jsme se tedy přestěhovali. Každý si pak v klidu dojedl svou večeři a poté se čekalo na ostatní TOMÍKY, aby se mohlo jít do tělocvičny a vysvětlit pravidla Vyzvědačů a také chování ve škole.

Po této nudné části a po vysvětlování jsme (alespoň většina) zůstali a hráli vybíjenou. Asi tak v půl desátý jsme to museli ukončit a připravit se ke spánku, který probíhal tak, že si Lucka se Záklonem vyprávěli hlášky z Axterixe a Obelixe, holky si povídali o něčem někde v koutě a ti ostatní si též povídali a částečně u toho blbli. Ráno byla snídaně, takže buchtičky, perníčky, sušenky, ale hlavně ČAJ („hmm“).

Dopoledne jsme se tedy vydali prozkoumat naše území, vymyslet otázky a najít vhodné místo pro štábmistra. Po všech těchto povinnostech jsme se šli naobědvat a pak se již naše první skupina (ti mladší) vydala na hru. Šli jsme všichni společně, abychom se ujistili že je vše v pořádku. Ale jak už to bývá, tak v pořádku vše nebylo, protože ten chlapík, co nám nabídl svůj pozemek pro štábmistra nám neotevřel, protože tam asi nebyl. To už právě začínala hra, takže to bylo dost blbé, ale oni si poradili. Někam odběhli a našli si místo pro štábního jinde.

Tak zatím co hráli, my (starší) jsme si zašli na pizzu a koupili jsme si krabici, abychom se tím pak při hře mohli maskovat. Po dobré pizze jsme šli zpět do školy a někteří odpočívali, a někteří kravili (stračili) v tělocvičně. Asi po dvou a půl hodinách se nám skupinka vrátila a oznámila jak byla úspěšná. Hra byla rozdělena na tři části, tak jsme si ještě zablbli společně. Ale pak přišla chvíle na nás, tak jsme si na to zbalili a šli na to. Na náměstí jsme se sešli s ostatními skupinami a Tomek nám dal večerníčkovské čepky pro štábního a pak sme šli na svoje území. Naštěstí jsme si ještě před tím domluvili štáb, hned vedle toho, jak měl být předtím. Štáb jsme měli u jedné hodné pani, která nám dala čaj a bramboráky.

Hra byla super, všichni se snažili jak mohli, ale na konec když jsme přišli do školy a bylo vyhodnocení, tak jsme se dozvěděli, že jsme se umístili na předposledním 11. místě, ale naše šikovné mladší družstvo skončilo na krásném 8. místě z 12. Dopadlo to prostě tak, jak to dopadlo, ale příští rok jedem určitě na výtěztví.

Ten večer jsme k večeři měli guláš, ale někdo byl přejeden z pizzy a bramboráků, takže si nedal. Ráno, poslední den v Neděli, jsme si zabalili a šli do místních dolů, kde byl takový permoník co nás prováděl a ten mluvil a při každém slově udělal nějaké srandovní gesto, takže strašná sranda. V dole to bylo takové úzké a hodně nízké, což některým lidem dělalo problémy a pak nám ukázal pravou důlní tmu, takže si nikdo neviděl ani na špičku nosu. Po prohlídce jsme se již tedy vydali domů. Moc lidí z toho radost nemělo, ale dalo se to přežít. Tak jsme jeli domů.

Tímto se s vámi loučí Fífa a jeho Stračena… Fífa

Další postřehy sepsal Záhon, krátce, ale velmi výstižně …

V pátek jsme odjížděli do Kutné Hory na VYZVĚDAČE. Já jsem přijel o den později (pro ty nechápavé je to v sobotu). Když jsem přijel, tak náš oddíl vymýšlel otázky na večerní hru. Pak jsme šli do školy, kde byli ubytovaní, já ještě ne a tak jsem se ubytoval. První skupina (kde byli ZÁHON, DAVID, UŠÁK, KAČKA, MÍCA, MÍŠA, TERKA a JOSKA) hrála od 13:00 do 14:30 a nakonec jsme obsadili krásné 8.místo. Když jsme odjížděli, tak jsme se stavili v DOLECH. Jinak jsem moc rád, že jsem jel na tento výlet, už se těším na další.

Záhon
Fotografie z Vyzvědačů najdete ve fotoalbu.