Vyzvědači 2012 v Mělníku, kde jsme opět vevyhráli :)

 /  webmaster

Letos jsme opět jeli vyhrát Vyzvědač a opět se nám to nepodařilo :) Co jsem všechno prováděli? Tak to vám níže dokonale popisuje Míca.

Letos jsme také jeli na Vyzvědače, ale už né do Kutné Hory, ani do Litoměřic, ale do Mělníka. Bylo tam spousta týmu, víc než kdy před tím. Odjížděli jsme v pátek v 16:00 od školy.

Jeli jsme autobusem z Holešovického nádraží. Dojeli jsme do Mělníka a šli jsme asi tak 2 km k základní škole, kde jsme spali. Vybalili jsme se a šli blbnout do tělocvičny. Druhý den nám Tomek vysvětlil, co jsou to vlastně Vyzvědači a o co se jedná. Hra Vyzvědači se hraje mezi jednotlivými oddíly. Každý oddíl dostane mapku části Mělníka, kde se hra bude odehrávat, a na mapce jsou vyznačená barevná území. Každý oddíl má průměrně stejnou část území. Potom chodí po území a vymýšlí 12 těžkých otázek a 28 lehkých. Otázky typu: Kolik věžiček je na Kostnici v Mělníku apod. Když je toto hotové hra může začít. Otázky se zamíchají a každý tým dostane stejný počet otázek, které vymýšleli ostatní.

Oddíl má svůj štáb, kde je štábmistr, ten má papírovou čepici, aby byl poznat. Hlídá všechny otázky, odpovědi a chycené papírky. Ostatní týmy se snaží objevit štáb jiného oddílu, aby získali body navíc. Tím pádem si musíte štáb schovat tak dobře, nebo ho uchránit, aby ho ostatní nenašli. Každý z oddílu si vylosuje otázku a má tam: Barvu území, ulici, kde se nalézá odpověď a hlavně otázku. Když vstoupí do cizího území, hráči tohoto území ho začnou chytat. Když ho chytí, musí jim odevzdat papírek s otázkou, kterou dostal od svého štábníka a poté se vrátit nejkratší cestou ke svému štábu pro novou otázku. Pokud ho nechytí, hráč se snaží zodpovědět otázku. Chodí po ulici a hledá odpovědi. Když odpověď zjistí, vrátí se co nejrychleji do svého území, kde už je v bezpečí a nikdo ho už nemůže chytit. Odevzdá otázku štábnému a ten jí dá do obálky se zodpovězenými otázkami. Vezme si novou otázku a jde hledat další odpověď. Když uvidí na svém území někoho z jiného oddílu, snaží se ho chytit a obrat ho o jeho otázky.

Ve hře jde o body, které jsou za dobré odpovědi za chycené otázky jiných oddílů a za to když najdete štáb jinému oddílu. Když nám tohle Tomek řekl, hra mohla začít. Hrálo se asi 1 a půl hodiny, starší hráli 2 hodiny. Jelikož nás v oddílu bylo hodně, byli jsme rozděleni do tří týmů. Tím pádem byly tři kola hry. Večer bylo vyhodnocení. No jeli jsme sice jako každý rok vyhrát, ale skončilo to takhle: 1. skupina – nejmladší skončili na 12. místě, 2. skupina skončila na 4. místě a ta poslední tudíž 3. ti byli 7. Ale naše umístění dopadlo dobře. V neděli jsme se šli podívat do Kostnice v Mělníku a potom na zdymadla. Bylo to pěkné. Příště třeba vyhrajeme :)))

Micina

Fotografie z Vyzvědačů si můžete prohlédnout ve fotogalerii