Vzpomínky našich reprezentantů na Jedenadvacítku

 /  Kačka Šejtková

Naši zástupci v mezioddílové soutěži Jedenadvacítka sepsali několik vzpomínek na povedený víkend na Polaně. Takže Adélko, Kuře, Alexi, Kubo a Barčo, jaké to tam bylo?

Adélka se pustila do zevrubného popisu celého víkendu:

V pátek 16. října jsme jeli do Velkých Karlovic odkud jsme šli 5 km pěšky, než jsme došli na Polanu. Byli jsme celí mokří od deště. Vybalili jsme si věci a začali jsme se seznamovat a pustili jsme se do 21 (Jedenadvacítky). Vyrobili jsme si cedulky se jmény, abychom se seznámili. Hráli jsme různé hry na seznamování a pak jsme se pustili do Jednadvacítky, nebo-li jednadvaceti soutěží. Splnili jsme asi 5 soutěží a šli jsme hrát na kytaru a klarinet. Na kytaru hrál Kuře a na klarinet Pinďa. Hráli jsme do 22:00 a pak jsme šli spát, protože jsme byli všichni unavení z náročné cesty. V sobotu jsme se sešli v 7:30 na snídani a pak jsme začali plnit různé disciplíny. Jedenadvacet úkolů jsme zvládli a večer nás čekalo další hraní na kytaru a klarinet. V neděli jsme vstávali v 7:00, abychom si mohli vše zabalit a vyhlásit jednadvacítku, ale ještě jsme pomáhali srovnávat dřevo na zimu a pak se to celé v 9:30 vyhlásilo. Na 1. místě skončil oddíl TOM DAKOTI z Český Lípy, na druhém skončily oddíly TOM S.T.A.N. z Prahy a TOM TUŘI z Olomouce. V 10:00 jsme vycházeli z Polany a šli na vlak a tak jsme si krásně užili jednadvacítku. (Adélka)

Barču zjevně nejvíce zaujala cesta na Polanu :)

V pátek 16.10. v 11:20 nám jel vlak z Hlavního nádraží. Dohromady nás jelo 6 Staňáků. Nasedli jsme do osobního vlaku. A už jsme byli za Prahou. Ve vlaku jsme seděli asi pět a půl hodiny. Potom hned jsme přesedali na druhý vlak a v něm jedeme jeden a půl hodiny. Zrovna když vystupujeme, začíná pršet, takže hned jsme natáhli na krosnu pláštěnky a vyrazili jsme na cestu. Ušli jsme pět a půl kilometru nejdřív po silnici a potom po malých kamínkách do kopce a potom po hrozném terénu zase do kopce. A už jsme viděli chatu Polanu. (Barča)

Alex píše o orientačním závodě, tzv. Rogainingu. sice trochu popletl název, ale to vůbec nevadí :):

030Hra roaming (No tady se nám to jméno moc nepovedlo Alexi :), je to ROGAINING ) byla běhací hra. Každý tým měl svůj papír a mapu. Na mapě byly označené místa, u kterých je lampionek a u něj cvakátko, který se cvakne na papír na čím víc místech tím lépe. Soutěžily tři oddíly a mohli jsme se v oddíle rozdělit po půlkách. My jsme se rozdělili na klučičí část já Alex, Kuba a Honza a holčičí část Adéla, Bára. Naše skupina po třech měla získat asi 8 míst, ale stihli jsme asi jen 5 (docela to šlo). Skupina rozdělená po dvou měla získat cvaknutí na papír cca 5x. Bohužel se ale holky ztratily, takže jsme měli třetí místo. (Alex)

Náš kytarista Kuře, který během celé Jedenadvacítky působil jako jedenadvacítkový muzikant píše o bezva dnech v Beskydech:

045Jedenadvacítka byla super, poznali jsme nové lidi a druhý konec republiky. Naučili se a poznali jsme spoustu nových her celkem tedy 21. První vlastně ani nebyla hra, bylo to jen vyhodnocení úvodních dotazníků, kvůli kterým jsme se na soutěž vůbec dostali. Poslední 21. soutěž jsme si měli vymyslet my jako oddíl. Vymysleli jsme něco jako Chcete být milionářem, měli jsme i živou hudbu (kytaru). Byly to příjemné tři dny, byli tam fajn lidi a tři oddíly, s kterými jsme se velmi rychle spřátelili. Akce neměla chybu, akorát že jsme nevyhráli, ale stejně to byla jedna z nejlepších na kterých jsem byl. (Kuře)

Velký sportovec a baskeťák Kuba poslal svůj první článek o oddílové akci a stojí za to:

061V uplynulém víkendu jsem se s naším oddílem zúčastnil Jedenadvacítky. První den když jsme přijeli, tak hrozně pršelo, takže všichni zmokli. K večeři jsme si dali to, co jsme si přivezli. Když jsme se najedli, měli jsme prvních pár soutěží. Potom soutěže skončili a všichni zpívali, Kuře hrál na kytaru, Pinďa na klarinet. Večerka byla v deset večer, ale šli jsme spát asi tak okolo tři čtvrtě na jedenáct. Všechny soutěže byly moc zajímavé a zábavné. Nejvíc mě bavila soutěž Lana Polana. Soutěž spočívala v tom, že jsme museli oběhnout lanovou dráhu v co nejkratším čase. Tuto soutěž jsme vyhráli. Celý víkend se mi moc líbil, sešla se super parta. Byl to boj jako o život a nakonec jsme s Tury obsadili krásné druhé místo. (Kuba)

Fotografie z Jedenadvacítky si můžete prohlédnout v oddílové fotogalerii na Google+