Záklon vzpomíná na Velikonoce

 /  webmaster

Několik týdnů po Velikonocích v některých z nás stále poletují vzpomínky na fajn prodloužený víkend v Mezholezích. A tak tedy, jak viděl oddílové Velikonoce Záklon?

O Velikonocích jsme se vydali na asociační chalupu v Mezholezích u Kdyně. Počasí nám vcelku přálo, a tak se zdálo, že vše bude naprosto ideální. To nás rázem přešlo na „hlaváku“, kde nám bylo řečeno, že ve vlaku strávíme zbytek svého mládí.

Tam jsme cestovali třemi vlaky a jedním autobusem. Značně sešlí jsme se ve večerních hodinách dokolébali do baráku. Hlad jsme vesměs neměli, poněvadž jsme své peněženky vyprášili v Tescu v Kdyni (nechápu koho, koho mohlo napadnout postavit Tesco v takový díře). No, snad abych něco řekl o našem pobytu…
Když jsme, jak jsem již říkal, přilezli do chalupy, tak jsme jako tradičně vybalili přezůvky (ostatní věci později) a jídlo, které jsme naházeli do nově zrekonstruované kuchyně. Poté jsme si sedli do jídelny a poslechli si dopis, který nám napsal nějakej Sršeň. Požádal nás, abychom vlastními silami vyrobili med, který by nebyl od včel! Museli jsme se poohlédnou po nějaké jiné alternativě, když tu náhle jsme se nechali osvítit světlem božím. PAMPELIŠKY!! A pak už to šlo ráz na ráz.

Zanedlouho jsme sebrali asi miliardu pampelišek, udělali z nich takový humusový bláto, přisypali do toho metrák cukru a heuréka, měli jsme hotový produkt, který by nezasvěcený nerozpoznal od včelího medu. Jinak jsme si výlet skvěle užili, jídlo ušlo (jenom provokuju :D). Jedinou vadou byly dle mého názoru příliš brzké večerky, ale přežili jsme to. Osobně bych se tam klidně vrátil znovu.

Záklon